Blog » Stabilizační systém SAFE Plus pro RC modely letadel

Stabilizační systém SAFE Plus pro RC modely letadel je nejkomplexnější systém, který na trh uvedla společnost Horizon Hobby. Kombinuje MEMS gyro a akcelerometr, kompas, výškoměr a GPS senzor. SAFE Plus nabízí 3 letové režimy a několik dalších funkcí.

Letové režimy

  1. SAFE Plus - Režim začátečníkZačátečník má omezen náklon výškovkou a křidélky, při puštění pák do neutrálu se RC model letadla ustálí ve vodorovné poloze, otáčky motoru jsou regulovány podle stoupání nebo klesání a je zde i asistence při startu a přistání.
  2. SAFE Plus - Režim pokročilýPokročilý má povolen větší náklon modelu ale nedojde k převrácení na záda ani k pádu. Letové polohy mají omezení cca na 60° náklonu. Je zde již velká volnost řízení a prováděny minimální korekce letu. Při letu nad 15m není funkční automatické srovnání modelu letadla do horizontální polohy po puštění pák.
  3. SAFE Plus - Režim expertExpert má řízení zcela volné bez korekcí a bez omezení letových poloh. Můžete dokonce létat na zádech a provádět akrobatické manévry.

AutoLand, asistované přistání

Po aktivaci a stisknutí tlačítka se funkce asistovaného přistání AutoLand aktivuje a model samostaně přistane na místo inicializace při startu. Můžete kdykoli přerušit automatické přistání pouhým stisknutím tlačítka, aby jste se vyhnuli překážkám nebo přizpůsobili směr nebo pokud nic nehrozí, necháte systém pracovat, aby dovedl model k bezpečnému přistání. Jakmile získáte větší jistotu, můžete převzít více kontroly a nakonec se naučit přistání bez asistence.

Holding Pattern - kroužení nad místem vzletu

SAFE_plus Tato šikovná exkluzivní funkce SAFE Plus umožňuje v podstatě "pauzu" v letu tak, že po aktivaci a rychlém stisknutí tlačítka se letoun automaticky vrátí do polohy nad počátečním bodem GPS a krouží, dokud se příkaz nezruší. Je to skvělý způsob, jak bezpečně odevzdat řízení kamarádovi nebo získat zpět vizuální kontakt, pokud nemáte kontrolu a neznáte polohu modelu.

Virtual Fence - Virtuální plot

SAFE_plus Je velmi snadné nechat model odletět příliš daleko, ale s Virtual Fence si už nemusíte dělat starosti, protože vytváří neviditelnou hranici, kterou model nepřekročí. Když dosáhne model letadla této hranice, automaticky se otočí a poletí zpět, pak kývne křídly pro informaci, že je kontrola řízení znovu obnovena.

Panic Recovery - Obnovení letu Panika

SAFE_plus Pokud někdy ztratíte nad letounem kontrolu v pokročilejších letových režimech, jednoduše přepněte do režimu pro začátečníky a uvolněte ovládací páky. Technologie SAFE® Plus automaticky vrátí letoun do rovného letu.

Na závěr dodejme, že systém SAFE Plus není možné vzhledem k jeho komplexnosti upravovat. S tím souvisí i nemožnost předělání řídicí jednotky do jiného modelu.

Související články:

  1. Přehled stabilizačních systémů pro RC modely letadel
  2. Stabilizační systém AS3X pro RC modely letadel
  3. Stabilizační systém SAFE pro RC modely letadel
  4. Stabilizační systém SAFE Select pro RC modely letadel
  5. Stabilizační systém SAFE Plus pro RC modely letadel
  6. Nastavení RC přijímačů SAFE Select
  7. Příklady k systému SAFE Select a stabilizaci AS3X

Článek je zařazen do následujicích kategorií:

Článek byl vytvořen 14. 2. 2018. Poslední úprava proběhla 14. 2. 2018.
   Copyright © 1991-2020 Astra, spol. s r. o. - Modelářský velkoobchod. Prakšičká 2589, Uherský Brod, Česká republika.