Blog » Traxxas TRX-4 Land Rover Defender s metalicky modrou karoserií

Nová metalicky modrá karoserie pro Traxxas TRX-4 Defender

Legendární TRX-4 Land Rover Defender
s dechberoucí metalicky modrou karoserií

Nová metalicky modrá karoserie pro Traxxas TRX-4 Defender
Nová metalicky modrá karoserie pro Traxxas TRX-4 Defender

Základní vlastnosti modelu TRX-4 Defender - TRA82056-4:

 • Portálové nápravy zvyšují kroutící moment a světlou výšku modelu
 • Dálkově řízená dvou-rychlostní převodovka
 • Dálkově řízené uzávěrky předního a zadního diferenciálu
 • Elektronický regulátor XL-5 HV s jízdními režimy Trail a Crawl
 • RC souprava TQi 2,4 GHz s funkcí tempomatu
 • Pevný ocelový rám, autentické podvozek
 • Vylepšené servo řízení
 • Oficiálně licencovaná karoserie Land Rover Defender
 • Detailní zpracování: střešní rám, zrcátka, šnorchl, funkční rezervní kolo, kanistry a zvedák
 • Široká škála tuningových dílu, včetně úchvatného osvětlení
Nová metalicky modrá karoserie pro Traxxas TRX-4 Defender

Fotogalerie

Nová metalicky modrá karoserie pro Traxxas TRX-4 DefenderNová metalicky modrá karoserie pro Traxxas TRX-4 DefenderNová metalicky modrá karoserie pro Traxxas TRX-4 DefenderNová metalicky modrá karoserie pro Traxxas TRX-4 Defender
Nová metalicky modrá karoserie pro Traxxas TRX-4 DefenderNová metalicky modrá karoserie pro Traxxas TRX-4 DefenderNová metalicky modrá karoserie pro Traxxas TRX-4 DefenderNová metalicky modrá karoserie pro Traxxas TRX-4 Defender

Představení modelu auta na dálkové ovládání
TRX-4 Land Rover Defender

Dlouhá doba jízdy

Expediční RC modely aut jsou typické dlouhou dobou jízdy. Podvozek Traxxas TRX-4 dokáže jezdit s LiPo akumulátorem 11.1 V 5000 mAh klidně 2 hodiny!

Vysoká světlá výška podvozku

Traxxas TRX-4 je vybaven portálovými nápravami. Portálové nápravy zvyšují světlou výšku. Pro dosažení stejné světlé výšky bez portálových náprav by bylo nutné zvětšit průměr kol o 2.5 cm!

Proto TRX-4 zdolá veškeré překážky s lehkostí a krásou!

Nápravová převodovka

Nápravová převodovka obvykle bývá součástí všech aut určených do terénu (vč. např. nákladních aut Praga V3S, Tatra 810, ...). Tak proč by nemohla být součástí modelu Traxxas TRX-4?

Vývojáři firmy Traxxas tento požadavek vyslyšeli a zabudovali nápravové převodovky do všech 4 kol. Nápravové převodovka přináší tyto výhody:

 • Vyšší světlá výška znamená lepší průchodnost terénem.
 • Snížení namáhání přenosové soustavy - namáhání diferenciálů, poloos náhonu diferenciálů je 2x menší.
 • Snížení torzní síly - díky dvojnásobnému snížení torzní síly se model při jízdě méně naklápí.

Vylepšená geometrie

Portálové nápravy a nápravová převodovka umožňuje zvýšit světlou výšku i ve střední části modelu. To umožňuje vypustit z podvozku TRX-4 spodní ojničky závěsu náprav, které znáte z jiných expedičních modelů. Kardanové hřídele jsou také přímější, což znamená méně namáhání a účinnější přenos výkonu k nápravám. V neposlední řadě vyšší světlá výška omezuje kontakt podvozku s překážkami.

Uzávěrky diferenciálů

Uzávěrky diferenciálů znáte z modelu Traxxas Summit 1:10. Úzávěrky diferenciálů umožňují přenášet točivý moment na obě kola, pokud zrovna potřebujete. Stejně jako u modelu Traxxas Summit se uzávěrky ovládají pomocí 3-polohového přepínače na vysílači:

 • Oba diferenciály jsou odemčeny - pro jízdu na rovných površích.
 • Uzamčen přední diferenciál - pro ježdění ve středně těžkém terénu.
 • Uzamčeny oba diferenciály - pro jízdu v nejtěžším terénu.

Pevný ocelový rám

Šasi modelu Traxxas TRX-4 je tvořeno ocelovým "žebříkem", díky čemuž je šasi extrémně tuhé a během jízdy se nedeformuje. Pocit z jízdy ta bude dokonalý. Samozřejmostí je možnost nastavení rozvoru kol, tak jak je u expedičních modelů aut zvykem.

Úhel natočení kol 45°

Traxxas TRX-4 má nadstandardně velký úhel natočení kol 45°. To společně s vysokou světlou výškou, nápravovými převodovkami a uzamykatelnými diferenciály znamená obrovskou průchodnost terénem.

Dvoustupňová převodovka

Již v základu je model Traxxas TRX-4 osazen dvoustupňovou převodovkou. To z modelu TRX-4 dělá univerzální model, můžete jezdit pomalu i rychle. Stejně jako u modelu Traxxas Summit se dvoustupňová převodovka ovládá pomocí červeného kolébkového přepínače na vysílači.

Servo Traxxas 2075X s kovovými převody

Traxxas vyrobil zcela nové servo s vysokým momentem a s celokovovými převody, které je schopno bez problémů absorbovat rázy.

Voděodolná elektronika

Traxxas jako první přišel s voděodolnou elektronikou v RC modelech aut. Traxxas TRX-4 na tuto tradici samozřejmě navazuje. Můžete bez omezení projíždět kalužemi, blátem či sněhem! Pro zjednodušení údržby po skončení jízdy jsou součástí karosérie blatníky, které do značné míry eliminují vnik špíny do šasi.

Detailní zpracování karosérie

Vývojáři společnosti Traxxas se doslova vyhráli detailnímu zpracování karosérie (není se ani čemu divit, když je karosérie Defenderu vyráběna pod licencí). Na karoséri naleznete náhradní kolo, hever, kanystr s benzínem, střešní nosič, maketové nárazníky, tažná oka a mnohem více.

Blatníky, zavěšení kol

Kromě skvělého vzhledu karosérie Traxxas věnoval pozornost i detailnímu zpracování blatníků a zavěšení kol! Na obrázku můžete vidět maketové věže tlumičů a blatníky, které nejen skvěle vypají, ale i zamezují vniku kamenů či jiných nečistot do šasi modelu.

Jako volitelné příslušenství bude k dispozici sada LED podsvícení blatníků.

Nový elektronický regulátor XL-5 HV

Traxxas vyvinul zcela nový regulátor XL-5 HV. Jak už samotný název napovídá, regulátor snese až 3 čl. LiPo. Výhoda 3-článkového napájení je zřejmá - vyšší rozsah otáček motoru, precizní rozjezd a velmi účinné brždění. Software regulátoru kromě standardních funkcí, které znáte, obsahuje dva nové profily:

 • Trail - umožňuje velmi jemné řízení, velmi plynulý rozjezd. V tomto profilu můžete s popojíždět doslova o milimetry.
 • Crawl - určeno pro jízdu na skalách. V neutrálu je model aktivně brzděn, z jízdy v před rovnou přejde do zpátečky.

Tempomat

Expediční RC model auta Traxxas TRX-4 je dodáván s vysílačem Traxxas TQi. Pomocí multifunkčního otočného ovladače si můžete nastavit rychlost, kterou se má model pohybovat. Tato funkce tempomatu je ideální pro jízdu v kolonách na závodních okruzích.

Pneumatiky Canyon Trail 1.9"

Pneumatiky Canyon Trail 1.9" s měkkými vložkami jsou vyladěny pro jízdu v terénu, ať se jedná o kameny, bláto, listí, sníh. Disky kol používají standardní 12 mm šestihranný unašeč, takže můžete používat i jiná 1.9" kola.

Pozn.: Rozměr 1.9" (48 mm) udává průměr disku.

Odolná konstrukce

Nechte nářadí doma! Podvozek TRX-4 je konstruován tak, aby bez úhony zvládl celodenní jízdu. Vše začíná ocelovými rámy, masivními hřídelemi, velkými kulovými čepy, ocelovými ozubenými koly a precizním zpracováním.

Plastové díly jsou vyrobeny z kompozitního nylonu (nylon plněný skelnými vlákny a dalšími přísadami), které zaružuje velkou pevnost a současně houževnatost.

Hliníkové tlumiče Traxxas GTS

Nové olejové tlumiče Traxxas GTS byly vyvinuty exkluzivně pro časi TRX-4. Stříbrně eloxované hliníkové tělo tlumiče, nastavitelné předpětí pružiny pomocí matice a dvojice těsnících o-kroužků.

Účinnost tlumení lze nastavit viskozitou silikonového oleje.

Extrémní průchodnost terénem

Údaje na obrázku hovoří jasně - světlá výška a hlavně úhly jsou zcela impozantní. Motor je umístěn v přední části, takže TRX-4 zvládne jízdu nahoru bez větších problému.

Imbus šrouby a kuličková ložiska

Na podvozku TRX-4 najdete pouze imbus šrouby! Kuličková ložiska jsou s těsnícími gumovými kryty. Ložiska i šrouby jsou standardních metrických rozměrů.

Nová metalicky modrá karoserie pro Traxxas TRX-4 Defender

Článek je zařazen do následujicích kategorií:

Článek byl vytvořen 7. 4. 2020. Poslední úprava proběhla 7. 4. 2020.
   Copyright © 1991-2020 Astra, spol. s r. o. - Modelářský velkoobchod. Prakšičká 2589, Uherský Brod, Česká republika.