Blog » Nový Rustler a Bandit

Traxxas_Bandit_Rustler

Společnost Traxxas přichází na trh s dalšími dvěma novinkami do Vaší garáže. Jedná se o upravené verze osvědčených modelů v pestrobarevném provedení karoserie. Konkrétně jde o nové zpracování modelu buggy Bandit a truggy Rustler, v meřítku 1:10. Výrazná karoserie však není jediným benefitem těchto modelů. K hlavním výhodám těchto verzí patří absence akumulátoru a nabíječe, to Vám umožňuje osadit si model baterií přesně podle vašich potřeb a zvolit si pro vás nejvhodnější způsob nabíjení.

Příslušenství

Pro vás nejvhodnější akumulátor si můžete vybrat v následující tabulce:

Traxxas_power_cellPřehled akumulátorů
Baterie 2926X2951X2843X
Kapacita 3000mAh NiMh 4200mAh NiMH 5800mAh 2S LiPo
Jízdí čas 15+ minut 20+ minut 30+ minut

Nabíječ si může vybrat z níže doporučených, podle vašich individuálních potřeb a rychlosti nabíjení:

Traxxas_ez_peakPřehled nabíječek
Nabíječ 2969G2970G2971G
2A NiMH EZ-Peak Plus EZ-Peak Live
Nabíjecí proud 2A 4A 12A
Obrázek TRA2969GTRA2970GTRA2971G

Vlastnosti

Elektronický regulátor Traxxas XL 5T

Voděodolný elektronický regulátor Traxxas XL-5 se třemi jízdními režimy, podporou moderních vysokokapacitních LiPo akumulátorů a snadným ovládáním tlačítkem EZ-Set™. Tepelná ochrana, pozlacené konektory a neuvěřitelně malý vnitřní odpor jsou devizou tohoto regulátoru.

Režimy regulátoru XL 5

  • Sport: Výchozí režim, je možná jízda vpřed, brzdění a jízda vzad.
  • Race: Režim vhodný pro závodění. Je možná jízda vpřed a brzda; zpátečka není k dispozici.
  • Training: Režim vhodný pro děti nebo začínající jezdce. Je možná jízda vpřed s omezením výkonu na 50%, brzda a jízda vzad opět s omezením výkonu na 50%.

RC souprava Traxxas TQ

Model je řízen dvoukanálovou proporcionální volantovou RC soupravou v pásmu 2.4 GHz - provoz bez rušení. Vysílač je napájen pouze 4 AA články, volitelně můžete použít i nabíjecí NiMH akumulátory.

Na vysílači je otočný knoflík, kterým se trimuje řízení kol (aby model je rovně, pokud je volant ve středové pozici). Indikace stavu baterií ve vysílači je indikována LED diodou. Na vysílači lze nastavit reverz na kanálu plynu a řízení (pokud byste chtěli vysílač použít pro řízení jiných modelů).

Převodovka, stavitelná disková spojka a planetový diferenciál

Převodovka, disková spojka a planetový diferenciál jsou uzavřeny do jednoho kompaktního celku. Převodovka s třecí spojkou spolehlivě přenáší výkon motoru na nápravy, planetová převodovka diferenciálu Magnum 272™ má ozubená kola vyrobená z kalené oceli. Tento systém vyžaduje naprosto minimální údržbu. K dispozici jsou pastorky a ozubená kola s různými počty zubů, takže si můžete model přesně vyladit pro rychlostí i technické tratě.

Výkonný motor Titan 12T

Model auta je osazen modifikovaným stejnosměrným motorem řady 550 Titan se 12 závity na rotoru. Motor má o 30% vyšší výkon než konvenční motory 540. Motor je osazen ventilátorem zajišťující chlazení.

Podvozek

Šasi je vyrobeno z odolného nylonu, který je pro zvýšení pevnosti vyztužen vlákny. Tuhost šasí je zajištěna osvědčenou prostorovou konstrukcí, která je lehká a zároveň pevná a velmi odolná.

Olejové tlumiče Ultra Shocks™

Olejové tlumiče Ultra Shocks mají exkluzivní X-kroužek pro snížení tření s vynikající odolností proti úniku oleje. Zcela nový design karosérie podtrhuje jeho ladné linie se zdařilou dravou grafikou, nízko položené těžiště dává autu skvělé jízdní vlastnosti.

Kola

Pneumatiky jsou na discích nalepeny, kvalitní pryžová směs pneumatik zajišťuje skvělou přilnavost na všech površích, terénní vzorek na zadní nápravě pro přenos výkonu, drážkované pneumatiky na přední pro vynikající řízení

Článek je zařazen do následujicích kategorií:

Článek byl vytvořen 25. 1. 2018. Poslední úprava proběhla 25. 1. 2018.
   Copyright © 1991-2019 Astra, spol. s r. o. - Modelářský velkoobchod. Prakšičká 2589, Uherský Brod, Česká republika.