Blog » Novinky Futaba pro rok 2019

Sezóna RC modelů letadel i aut je zde a tak je nejvhodnější doba pro představení nejdůležitějších novinek od společnosti Futaba pro rok 2019.

Novinky Futaba pro rok 2019

Sezóna RC modelů letadel i aut je zde a tak je nejvhodnější doba pro představení nejdůležitějších novinek od společnosti Futaba pro rok 2019.

RC přijímač Futaba R3206SBM pro mikro modely

RC přijímač Futaba R3206SBM je díky své hmotnosti 1 g a miniaturním rozměrům ideální do nejrůznějších mikro modelů. Pro snížení hmotnosti přijímač není osazený tradičními konektory, ale pouze pájecími ploškami, na které si můžete připájet kabely od serv či regulátoru.

Velkou výhodou je široký rozsah napájení přijímače – od 3.2 V do 8.4 V. Přijímač tak můžete napájet přímo dvoučlánkem LiPo akumulátorů.

Z výroby je přijímač osazený kabely s S.BUS výstupem – toto řešení je vhodné např. pro nejrůznější řídicí jednotky multikoptér nebo RC vrtulníků. Volitelně si můžete připájet kabely ke standardním servo výstupům 1. až 6. kanálu.

Vzhledem ke zkrácenému dosahu (cca 100 m) je přijímač určen pouze do mikro modelů. Přijímač lze použít i do nejrůznější dálkově ovládané elektroniky, např. robotů apod.

RC přijímač Futaba R3206SBM
Miniaturní velikost RC přijímače Futaba R3206SBM

Volantový RC vysílač Futaba T4PM

Před 2 lety Futaba vytvořila vysílače T3PV a T4PV. Oba vysílače jsou 4 kanálové. Vysílač Futaba T3PV je snadno použitelný, obsahuje pouze nejnutnější funkce. Naopak vysílač Futaba T4PV má velmi bohaté programové vybavení, které ocení i pokročilí uživatelé.

RC vysílač Futaba T4PM má právě místo mezi vysílači T3PV a T4PV. Obsahuje bohaté programové vybavení, pro snížení ceny byla zjednodušena mechanická konstrukce vysílače. Napájení pouze 3 AA bateriemi. Novinkou je kompatibilita s modely Kyosho Mini-Z. Zajímavostí je velmi důmyslné ekologické balení produktu, které je celé vytvořeno z lepenky.

Volantový RC vysílač Futaba T4PM
Volantový RC vysílač Futaba T4PM

Volantový RC vysílače Futaba T7PX Limited Edition

Stejně jakou u vysílače T4PX Futaba vytvořila limitovanou edici vysílače špičkového RC vysílače Futaba T7PX. Kromě skvělého vzhledu a bohatého příslušenství je nově vysílač kompatibilní s modely Kyosho Mini-Z.

Vysílače řady T7PX jsou aktuálně jediné vysílače, u kterých lze volant předělat na levou stranu.

Volantový RC vysílače Futaba T7PX Limited Edition
Volantový RC vysílače Futaba T7PX Limited Edition

Letecký RC vysílač Futaba T32MZ

Jako svou novou vlajkovou loď Futaba na trh uvede RC vysílač T32MZ. Přepokládaná ceny vysílače bude okolo 60000 Kč (přesná cena a technické informace budou ještě upřesněny. Termín naskladnění je červenec 2019.). Zde jsou základní charakteristiky vysílače Futaba T32MZ:

  • 18 základních kanálů (16 proporcionálních a 2 spínané) lze rozšířit pomoci multiplexeru na 32 kanálů. V tomto případě má vysílač 14 plně využitelných proporcionálních kanálů, 2 spínané a ostatních 16 kanálů je proporcionálních s nižším rozlišením a vyšší latencí. Tyto kanály jsou ideální pro nejrůznější doplňková zařízení.
  • Dva displeje: hlavní velký dotykový displej s rozlišením 640x240px slouží pro programování, vedlejší displej slouží pro stopky a telemetrická data. Oba vysoce kontrastní displeje mají antireflexní úpravu, takže jsou snadno čitelné i při slunných dnech.
  • Lithiový akumulátor s vysokou kapacitou zajistí dobu provozu přes 12 hodin.
  • Precizní křížové ovladače: Vysílač T32MZ je osazen precizními křížovými ovladači a kuličkovými ložisky a Hallovými senzory polohy.
  • Výměnné přepínače: Můžete si vyměnit až 4 přepínače za vámi preferovaným typ (např. dvoupolohový, třípolohový, s návratem a pod)
  • Kompatibilní se všemi leteckými modulacemi Futaba: FASSTest/FASST/S-FHSS a T-FHSS
  • Dodáváno v hliníkovém kufru a bohatým přílušenstvím
Letecký RC vysílač Futaba T32MZ
Letecký RC vysílač Futaba T32MZ

Článek je zařazen do následujicích kategorií:

Článek byl vytvořen 23. 4. 2019. Poslední úprava proběhla 4. 6. 2019.
   Copyright © 1991-2020 Astra, spol. s r. o. - Modelářský velkoobchod. Prakšičká 2589, Uherský Brod, Česká republika.