Blog » Aktualizace Bluetooth modulů Traxxas

Logo Android

V polovině tohoto roku byla vydána oprava operačního systému Android, která zvyšuje zabezpečení Bluetooth komunikace. Bohužel tato úprava má vliv i na Bluetooth moduly, které ve svých produktech používá společnost Traxxas. Pokud máte v zařízení nainstalovaný nejnovější systém Android, Bluetooth modul pravděpodobně nebude možné spárovat.

Obdobně to platí i pro zařízení od Apple. Pokud používáte zařízení s nejnovějším systémem iOS, Bluetooth modul pravděpodobně nebude možné spárovat.

Společnost Astra nabízí všem aktualizaci (přehrání firmware) Bluetooth modulů, která umožní Bluetooth modul provozovat i s nejnovější verzí Androidu / iOS.

Kterých položek se aktualizace týká?

Položky s Bluetooth moduly Traxxas expedované po ze skladu firmy Astra již mají přehrán firmware.

Mám o aktualizaci zájem. Jak mám postupovat?

Bluetooth modul je nutné zaslat na adresu ASTRA spol. s r.o. (Prakšická 2589, 688 01 Uherský Brod, Česká republika) nebo je možné aktualizaci provést přímo v podnikové prodejně ASTRA. Další možností je domluva s Vaším prodejcem, který zajistí zprostředkování této služby.

Bluetooth modul ve vysílači TQiV případě Bluetooth modulů do vysílačů TQi nám prosím předejte pouze samotný Bluetooth modul 6511 (není nutné předat celý vysílač). Bluetooth modul je ve vysílači upevněn 1.5 mm imbus vrutem. Samozřejmě je možné zaslat i celý vysílač.

V případě Bluetooth modulu v kvadrokoptéře Traxxas Aton je opět možné předat samotný Bluetooth modul, není tedy nutné posílat celý model. Níže je uveden postup demontáže Bluetooth modulu z Atonu.

  1. Vruty držící spodní a přední kryt Nejprve odšroubujte spodní a přední kryt Atonu. Přední kryt je přišroubován 2 vrtuty, spodní kryt 8 vruty.
  2. Bluetooth modul v Atonu Bluetooth modul je na obrázku vyznačen žlutým rámečkem. V šasi je zacvaknut, pro vycvaknutí stačí odtlačit plastový výstupek se zobáčkem.
  3. Konektor Bluetooth modulu zapojený v základní desce. kabely jsou fixovány plastovým výběžkem, který je k šasi upevněn vrutem. Nyní vypojte konektor Bluetooth modulu ze základní desky. Konektor vytahujte za plastové tělo, nikoliv za vodiče. Dále povolte šroub vyznačený na obrázku (vyznačen v kroužku), který fixuje kabely k šasi.
  4. Konektor Bluetooth modulu zapojený v základní desce. kabely jsou fixovány plstovým výběžkem, který je k šasi upevněn vrutem. Nyní můžete vyjmout Bluetooth modul z Atonu.

Jaká je cena za aktualizaci?

Aktualizace modulu je zdarma, účtován bude pouze expediční poplatek pro zpětné zaslání modulu. Cena expedičního poplatku je v rámci České republiky 130 Kč včetně dobírky, na Slovensko 12.3 € včetně dobírky. Modul je možné rovněž přibalit k objednanému zboží či jiné službě.

Článek je zařazen do následujicích kategorií:

Článek byl vytvořen 18. 9. 2017. Poslední úprava proběhla 27. 9. 2017.
   Copyright © 1991-2019 Astra, spol. s r. o. - Modelářský velkoobchod. Prakšičká 2589, Uherský Brod, Česká republika.