V sobotu 4. července proběhl 3. díl MČR buggy 1/10 Elektro Rychvald. Týmový jezdec David Křižák po krátké pauze opět nastoupil do závodu svého domovského klubu, a to v kategoriích Buggy 2WD a Short Course 2WD. Účast v závodu, byla pravděpodobně vinou právě započatých prázdnin a také několika dalších souběžných závodů, např v Židlochovicích a Velkých Opatovicích, poněkud menší, než je obvyklé, nicméně nechyběli ani závodníci ze sousedního Polska, závod můžeme proto s trochou nadsázky označit za "mezinárodní klání".

V kategorii buggy 2WD, David Křižák převážně testoval nové nastavení podvozku a zpřevodování motoru. Mimo zlomenou přední těhlici a výměny obou stran z inline na trailing a následnou nutnou změnu geometrie, probíhal závod po technické stránce v pořádku. David obsadil celkově 5. místo (1. žák).

V kategorii SCT 2WD byla situace jiná, zde David jezdí s již velmi dobře odladěným podvozkem a s velkou převahou si vyjezdil 1. místo. TLR22 SCT po repasi diferenciálu, který vzal za své při posledním závodě, byl naprosto bez problému. Spolehlivě dojel všechny jízdy.

Souběžně s Davidem, nastoupil jeho mladší bratr Václav v Rychvaldu vždy hojně zastoupené kategorii Mini - tedy auta v měřítku 1:14 - 1:16 a to s buggy TLR mini 8ight 4WD. Vzhledem k tomu, že díky relativně levné technice je tato kategorie oblíbená zvláště u mladších jezdců (resp. peněženek jejich tatínků), je až s podivem, kolik nárazů a pádů tyto malé "blešky" vydrží. Rozhodně není na místě tyto malé modely podceňovat, naprosto bez problému skáčou všechny skoky, určené pro měřítko 1:10, v maximální rychlosti si s nimi také mnoho nezadají, jediné, kde trošku ztrácí, je celková stabilita vozu, což je ale k velikosti, váze a výkonu modelu pochopitelné. Mini 8ight je výborné závodní náčiní se vším všudy, a po drobných upgradech (CVD poloosy, pružiny, baterie, pastorek) je to spousta zábavy, s minimem údržby.

Celkové pořadí 1:10 Off Road 2WD

 1. Radim Hruška
 2. Roman Kavan
 3. Jakub Zapletal
 4. Pavel Dostál
 5. Petr Pšondr
 6. David Křižák TLR
 7. Tomáš Rajdus
 8. Petr Křižák
 9. Matěj Matla

Celkové pořadí 1:10 off road short course+TRUCK-2WD

 1. David Křižák TLR
 2. Jakub Grabiec
 3. Petr Pšondr
 4. Kristian Komuta

Fotogalerie

   Copyright © 1991-2020 Astra, spol. s r. o. - Modelářský velkoobchod. Prakšičká 2589, Uherský Brod, Česká republika.