Pořadatelé RC Hobbyracing cupu ze Skřipova si nemohli na víkend od 29. do 30.4. 2016 objednat lepší počasí.

Na prosluněnou hliněnou trať se přijel podívat teamový jezdec TLR David Křižák. Protože závody na hlíně nejsou u nás až tak běžné jako např. v USA, využil David této příležitosti a tento závod na hlíně, pojal jako přípravu pro nadcházející závod mistrovství ČR v Janovicích, který se pojede také na hlíně. Jak pro Davida, tak pro jeho mechanika byla doposud hlína velkou neznámou a tudíž volba pneumatik, nastavení geometrie auta či tvrdost tlumičů se měnily za pochodu.

Specifikum hliněné trati je v tom, že se během závodu mění. Ráno jemné blátíčko, přes den suchá hlína s jemnou vrstvou prachu a nakonec lesklý uježděný jíl, s prachem mimo stopu. Mezi kvalifikacemi a finálovými jízdami, pořadatelé dráhu kropili.

Bohužel nebyla vypsána kategorie buggy 1/10 2WD a tudíž David Křižák nasadil do závodu pouze svůj short course TLR 22 SCT. Po prvním seznámením s tratí a nastavením auta, David rychle získal na jistotě a zcela bez problémů vyhrál jak všechny kvalifikace tak i finálové jízdy, vždy s náskokem alespoň jednoho kola, a odvezl si zasloužené PRVNÍ MÍSTO.

Za zmínku stojí také výkon Davidova mladšího bratra Václava, který jel tento závod premiérově s buggy 4WD a ve finále A obsadil celkové 6. místo (3. místo v juniorech).

Úspěšný víkend z pohledu značky TLR podpořili ještě další jezdci s touto technikou. Velká gratulace putuje do Olomouce, protože Bidovský ml, zvítězil v kategorii 1/8 IC Buggy.

Další úspěch TLR zaznamenalo díky třetímu místu Martina Rytíře v kategorii 1/8 Elektro.

1:10 Short Course 2WD - elektro

 1. David KŘIŽÁK (TLR)
 2. Martin MATUŠKA
 3. David TRULLEY
 4. Jan KNÁPEK
 5. Alena SLUČIAKOVÁ

1:8 IC Buggy

 1. Aleš BIDOVSKÝ (TLR)
 2. Ondřej KULHÁNEK
 3. Martin RYTÍŘ
 4. Martin BENÍČEK
 5. Kryštof PRÁŠIL

1:8 Elektro

 1. Jaroslav VALDER
 2. Roman PUDICH
 3. Martin RYTÍŘ (TLR)
 4. Radim ŠIŠKA
 5. Martin BENÍČEK

Fotogalerie

   Copyright © 1991-2020 Astra, spol. s r. o. - Modelářský velkoobchod. Prakšická 2589, Uherský Brod, Česká republika.