Obvykle se jedná o vytrvalostní závody cestovních vozů, v tomto případě však pořadatelé zvolili neobvyklou kombinaci s kategorií 1:14 Offroad. Trať byla pro offroady samostatná, s cestovními vozy sdílely terénní vozy pouze časovou smyčku a část trati za ní.

Účast malých offroadů byla nečekaně velká a přihlásilo se 30 jezdců jak z České republiky tak ze sousedního Polska. Zvláště jezdci z Polska přijeli dobře připraveni, i když část z nich jezdí s truggy auty, která si co do velikosti nezadají s modely 1:10 a tudíž i jejich stabilita je jinde, než u maličkých 1:14 buggy. To koneckonců jde vidět i na výsledkové listině, kdy polští jezdci ovládli horní část listiny.

Závodu se zúčastnil i teamový jezdec TLR David Křižák a jednalo se o jeho první závod s buggy Losi Mini 8ight a závod v měřítku 1:14 vůbec. David na tento závod obul pneu VR českého výrobce a velice si je pochvaloval, vůz byl opravdu velmi stabilní a přesně kopíroval trať, dle pokynů jezdce.

Trať byla poměrně malá a tedy 3 skupiny po 10ti vozech jí naplnili opravdu beze zbytku. Tím pádem i souboje byly ostřejší než je obvyklé. Mimo drobné šrámy však Losi Mini 8ight tuto bitvu přečkala a David Křižák zakončil na pěkném 13. místě.

1:14 Off road buggy - elektro

 1. Jarosław Siwek
 2. Filip Rajdus
 3. Ireneusz Działkowski
 4. Szymon Zaborowski
 5. Tomáš Rajdus
 6. Przemysław Winnik
 7. Dawid Kłosiński
 8. Josef junior Kolařík
 9. Ivo Viktorin
 10. Bogdan Grabarczyk
 11. .....................
 1. David Křižák (TLR)

Fotogalerie

   Copyright © 1991-2020 Astra, spol. s r. o. - Modelářský velkoobchod. Prakšičká 2589, Uherský Brod, Česká republika.