Otec se synem, Petr a David Křižákovi (TLR), se zúčastnili tradičního nočního závodu na dráze v Potštejně, organizovaného českým výrobcem pneu pro RC modely VR Tyres.

Závod se jede pouze jednou až dvakrát ročně, proto si tuto neobvyklou zkušenost nemohli nechat ujít. Specifikum závodu spočívá v jízdě v noci (dráha je osvětlená a je povoleno na modely instalovat přídavné osvětlení), která dokonale otestuje výdrž jak modelů, tak jezdců a dále ve specifickém umístění a povrchu dráhy. Povrch dráhy tvoří z větší části astroturf, ale oproti běžně používanému astroturfu, jsou zde velmi kluzká a zrádná místa. V mnohém to pak připomíná jízdu na hlíně. Dráha je situována ve svahu, což je další neobvyklý prvek. Nicméně podmínky jsou pro všechny stejné a Křižáci se rozhodně v konkurenci neztratili.

Mladší David, si v premiéře vyzkoušel model v měřítku 1:8, TLR 8ights 3.0. a nutno dodat, že to byla premiéra velkolepá. David od samého začátku kraloval startovnímu poli, k velkému překvapení osminářů, pro které jeho jméno bylo dosud neznámé. Všechny kvalifikace suverénně vyhrál, jezdcům od 3 pozice dále dokonce nadělil 1 kolo. Do finálových jízd se pomalu začalo smrákat a i na Davida padla únava a projevila se v podobě občasné chyby.

Buggy, po pátečním tréninku, kdy David přišel o spur a mechanik musel do buggy implementovat nestandardní kovový o dva zuby větší spur, vč. úpravy plata, fungoval bezchybně a i s malými chybami David Křižák dojel 3 ze 4 finálových jízd na první pozici. Někdy s menším či větším odstupem od zbytku startovního pole. Čtvrtou jízdu, která se jela v 1 hodinu ráno, už pro únavu vynechal a v systému celkového dojezdu (sčítaly se jednotlivé nájezdy všech finálových jízd) to znamenalo, že přišel o dosavadní první místo, nicméně s přehledem jeho nájezd ze 3 jízd stačil na místo druhé !!!

Petr se bohužel, dle vlastních slov, díky servisování aut obou synů, nedostal příliš k tréninku v kategorii 1:10 SCT 2WD a trať tedy najížděl až během závodů. Nutno dodat, že konkurence byla, v tomto tentokráte veskrze seniorském závodu, velmi kvalitní. Do finále Petr Křižák nastupoval s poslední pozice, nicméně po urputném souboji až do poslední zatáčky nakonec obsadil pěknou třetí pozici, což pro letitý TRL 22 SCT 1.0 v konkurenci o několik generací novějších strojů, bylo umístění více než kvalitní.

Výborný výsledek TLR techniky a velká gratulace!

1:8 Buggy - elektro

 1. Petr JAN
 2. David KŘIŽÁK jun.(TLR)
 3. Tomáš RAJDUS
 4. David MALÝ
 5. Michal BINDER
 6. Petr BRUNCLÍK
 7. Petr PŠONDR
 8. Michal NÝVLT
 9. Vladimír FRITSCH
 10. Vladimír HAVLÁK
 11. Michal ŠOFR
 12. Václav KŘIŽÁK jun
 13. Fotogalerie

   Copyright © 1991-2020 Astra, spol. s r. o. - Modelářský velkoobchod. Prakšičká 2589, Uherský Brod, Česká republika.