7.5.2016 se teamový jezdec TLR David Křižák zúčastnil závodu na zcela nové trati v Potštejně. Trať byla vybudována pod taktovkou výrobce českých RC offroad pneu VR Tyres a nese i jméno tohoto výrobce. Je zakryta umělým trávníkem. Na této trati se 18.6. pojede 3. závod seriálu MČR, a proto tento závod spousta jezdců, včetně Davida Křižáka pojala jako přípravu na nadcházející mistrovský závod.

Trať je netypicky vybudována ve svahu, což ji minimálně v ČR činí unikátem, nikde jinde není takový výškový rozdíl nejnižšího a nejvyššího bodu trati. Z toho také pramení její techničnost, kdy zvláště 2WD modely se zadním náhonem, jsou velmi náročné na obutí a nastavení, tak aby si ve stoupání zachovaly maximum trakce.

Taktéž na startovní rovince díky použitému koberci nebylo přilnavosti nazbyt, nicméně trať má stejné vlastnosti pro všechny závodníky. To ji však činí atraktivní pro diváky, kdy je možno vidět krásné průjezdy zatáček kontrolovaným smykem. Trať je také zpestřena "ledovkou" v podobě linolea. Trať díky vyrovnanosti terénu umožňuje nízké nastavení podvozku, nastavení tlumičů a geometrie má pak blíže k nastavení na hliněnou trať s malou trakcí.

David Křižák nastoupil jak s Buggy 2WD TLR22 tak se short coursem TLR22 SCT. Již tradičně, u SCT nenechal nic náhodě a čistou vyrovnanou jízdou vyhrál všechny rozjížďky i (netypicky 4.) finálové jízdy. TLR 22 SCT funguje na jedničku. Připsal si tak další skvělý výsledek - prvenství v závodě na nové trati v Potštejně.

U Buggy 2WD vypadalo vše velmi nadějně, kdy David po rozjížďkách, kde 2x porazil Marcela Dostála nastupoval na start finále A ze 2. místa. Vzhledem k tomu, že teplota vzduchu se vyšplhala hodně přes 20 stupňů, vlastnosti trati se trochu změnily a Davidův mechanik podcenil přípravu pneu. David byl tedy nucen dojet na ne-úplně čerstvých pneu VR Tyres black snake a díky tomu po finálových jízdách s nájezdem 4,4,5,3 dokončil závod na krásném 4. místě.

   Copyright © 1991-2020 Astra, spol. s r. o. - Modelářský velkoobchod. Prakšická 2589, Uherský Brod, Česká republika.