V neděli 15.3.2015 proběhl 6. díl seriálu Open Challenge Praha offroad. Tohoto závodu se zúčastnil i týmový jezdec Václav Brož ve dvou kategoriích a to 1/8 Buggy Elektro a 1/10 Buggy 4WD.

Kategorie 1/8 Buggy Elektro:

V pátečním večerním tréninku jsem se potykal s drobnými technickými problémy s elektronikou, které přetrvaly až do tréninku závodního dne. Takže se dá říci, že první kompletní jízdou byla vlastně až první kvalifikace. V kvalifikacích zajel výsledky 4/3/5 a získal 5. místo na startovním roštu ve finále A.

Ve finálových jízdách dosáhl Václav Brož výsledku 5/3/5 a páté místo si tak udržel. Kategorii JUNIOR opět, téměř jako obvykle, VYHRÁL.

Poradi JUNIOR 1/8 Buggy E:

 1. Václav Brož (TLR)
 2. Alex Vitha (Serpent)
 3. Katka Kodadová (Serpent)

Poradi celkove 1/8 Buggy E:

 1. Kája Novotný (Team Durango)
 2. Arnold Lorenz
 3. Thomas Mager
 4. Jiří Garba (Serpent)
 5. Václav Brož (TLR)

Kategorie 1/10 Buggy 4WD:

V kvalifikacích získal Václav Brož výsledky 7/7/9 deváté místo na startovním roštu ve finále A. Zde zajel výsledky 6/9/9 a 9.místo udržel i po skončení finálových jízd.

V kategorii JUNIOR nakonec nezvítězil, ale obsadil kvalitní 4. místo.

Pořadí JUNIOR 1/10 Buggy 4WD:

 1. Milan Mudra (Sworkz)
 2. František Kalenda (Sworkz)
 3. Jiří Žmiják
 4. Václav Brož (TLR)

Šestého dílu Open Challenge Praha se zúčastnil také další talentovaný mladý jezdec Nik Bečvář, jako již tradičně jel kategorii 1/10 2 WD.

Od prvních jízd bylo patrné, že se tentokráte chce poprat o příčky nejvyšší. Kvalifikace zvládl na výbornou a nájezdem 4/5/6 obsadil výbornou čtvrtou příčku! Ve druhé kvalifikační jízdě převedl velké srdce bojovníka když musel dohánět více jako půl kola ztrátu, která vznikla z důvodu toho, že hobby jezdec ve snaze opustit dráhu smetl Nika ze startu, navíc v místě kde nebyl nasazovač. Výsledné páté místo je tedy velkým úspěchem.

Ve finále A byla silná konkurence ve které se Nik neztratil, a i když si o jeden stupínek pohoršil, závod končil na výtečném 5. místě.

Pořadí celkové 1/10 2WD:

 1. Martin Wunsche (Team C)
 2. Michal Blahovský
 3. Roman Bílek
 4. Standa Švob
 5. Nik Bečvář (TLR)

Pořadí JUNIOR 1/10 2WD:

 1. Nik Bečvář (TLR)
 2. Martin Václavík (Team Durango)

OBĚMA MLADÝM ZÁVODNÍKŮM GRATULUJE K VÝBORNÉMU VÝSLEDKU !!!

Setupy podvozku

Název setupuAuto
6. OCH.pdf

Fotogalerie

   Copyright © 1991-2020 Astra, spol. s r. o. - Modelářský velkoobchod. Prakšičká 2589, Uherský Brod, Česká republika.