Do posledního závodu seriálu MČR Electric buggy, nastupoval teamový jezdec TLR David Křižák s víceméně známým výsledkem této sezóny. David odjel poctivě všechny závody seriálu a mohl si tedy dovolit vynechat kategorii SCT, kde již měl jisté celkové 1. místo. I v kategorii Buggy 2WD věděl, že je velmi nepravděpodobné, aby jej porazil jeho hlavní rival z teamu Xray, Max Götzl a mohl se tedy poprat pouze s Marcelem Dostálem ze stejné party o celkové 4 a 5. místo. David tedy jel ve velké psychické pohodě a zbytečně se nehrnul kupředu za každou cenu. Již v pátečním tréninku přišel o přední rameno a tedy raději zvolnil, aby se chyba neopakovala.

Po vcelku povedených jízdách nastoupil do finále ze 6. místa. V 1. finálovce se přeci jen nervozita z velkého finále na Davidovi podepsala a hned na startu neukočíroval svůj speciál a do prvního kola tedy vjížděl z poslední pozice. Soustředěnou opatrnou a přesto slušně rychlou jízdou se nakonec propracoval na původní 6. pozici a nechal za sebou Marcela Dostála. Tedy 1:0.

V Druhé jízdě nenechal David Křižák nic náhodě a po excelentním výkonu, na hranici současných možností jak jezdce, tak i techniky, která přeci jen již má své roky, dojel David na 3. místě. Marcel Dostál až 8, tedy 2:0. V této chvíli by Marcel musel třetí jízdu dokončit alespoň na 3. místě a s lepším nájezdem, což bylo vcelku reálné. Marcel Dostál umí vysunout drápky. Ve 3. jízdě David díky několika hrubým chybám, předvedl cca o 15 sekund pomalejší výkon, který stačil až na 9. pozici. Nicméně Marcel Dostál až 10. Tedy 3:0 a nečekané se stalo faktem: David Křižák obsadil celkovou 4. pozici v seriálu MČR !

V tomto závodě sice výkon stačil až na 6. pozici, ale výsledku celosezónnímu velmi pomohl.

David Křižák(11) se tedy stal v kategorii do 13 let MISTREM ČESKÉ REPUBLIKY v Buggy 2WD a obsadil celkové 4. místo za vítězným Kájou Novotný, Markem Schillerem na 2. pozici a Alešem Bidovským na třetím místě. Technika TLR dále obsadila 7. místo (Lucie Steigerová), 9.místo (Nik Bečvář), 16. místo (Adam Skopalík), 21. a 30. místo (otec a syn Pospíšilovi) a startovní pole uzavřeli Radim Weisser a Václav Křižák s pouze jedním odjetým závodem.

Kategorii SCT 2WD David Křižák s přehledem vyhrál, druhé a třetí místo obsadila taktéž TLR 22SCT, s Lucií Steigerovou a Michalem Pospíšilem za kniplem.

1:10 Buggy 2WD - elektro

 1. Kája NOVOTNÝ
 2. Marel SCHILLER
 3. Aleš BIDOVSKÝ ml.
 4. Pavel DOSTÁL
 5. Max GOTZL
 6. David KŘIŽÁK (TLR)

1:10 Buggy 4WD - elektro

 1. Kája NOVOTNÝ
 2. Max GOTZL
 3. Aleš BIDOVSKÝ ml.
 4. Marel SCHILLER
 5. Pavel DOSTÁL
 6. Marcel DOSTÁL
 7. David KŘIŽÁK (TLR)

Championship Rankinglist : MČR Buggy 1:10 electric 2016 Kategorie : 1:10E Short course

 1. David KŘIŽÁK (TLR)
 2. Lucie STEIGEROVÁ
 3. Michal POSPÍŠIL
 4. Ondřej MATOUŠEK jun.
 5. Rosťa POSPÍŠÍL

Championship Rankinglist : MČR Buggy 1:10 electric 2016 Kategorie : 1:10E Buggy 4WD

 1. Kája NOVOTNÝ
 2. Aleš BIDOVSKÝ
 3. Marek SCHILLER
 4. Max GOTZL
 5. Radim KOLEK
 6. Lucie STEIGEROVÁ
 7. Ondřej VÍCHA
 8. Martin MINYUK
 9. Antonín HYBLER
 10. .....................
 1. David KŘIŽÁK (TLR)

Fotogalerie

   Copyright © 1991-2020 Astra, spol. s r. o. - Modelářský velkoobchod. Prakšičká 2589, Uherský Brod, Česká republika.