V pořadí 6. závod seriálu LESTR CUP 2016 se konal o tomto víkendu a byl u toho i týmový jezdec Vladimír Havlák.

Ještě před závodem provedl Vladimír Havlák změnu umístění regulátoru s původní pozice na krytu baterie na pozici vpředu za přijímačem. Důvodem bylo lepší rozložení těžiště a velmi to pomohlo především při ostrém průjezdu zatáčkami, kde docházelo k častému překlápění auta. Další změnou bylo položení předních kol (camber) na hodnotu -1,5%. Již od minulého závodu má zkrácenou délku pístů v tlumičích pomocí silikonových zarážek vpředu o 5mm, vzadu o 10mm. Díky tomu se teď podařila snížit světlá výška na minimum a tím opět zlepšit jízdní vlastnosti auta. Na přední ose vyměnil medium stabilizátor za hard. Použité pneu vpředu - dBoots, vzadu VRTyres., tolik k nastavení a přípravě závodního speciálu.

Již od kvalifikací se dařilo zajíždět velmi solidní časy a po odjetí tří kvalifikačních jízd obsadil Vladimír Havlák 4. místo na startovním roštu. Finálová jízda č. 1 se vydařila na výtečnou a své místo ze startu udržel. Druhá kvalifikační jízda byla velmi dramatická a s Frankem Hempelem se neustále přetahoval o lepší pozici. Po odstoupení Standy Švoba, to byl boj o druhé místo. Nakonec na cílové rovince prohrál Vladimír Havlák o 1 desetinu sekundy!!! Třetí finálovka už byla spíš jen jízda na jistotu, protože karty byly již rozdány. 4. místo v poslední jízdě znamenalo nakonec i 4 místo celkově.

Toto umístění vystřelilo týmové jezdce Vladimíra Havláka zpět v celkovém pořadí mezi top 5. Páté místo v pořadí drží se solidním náskokem 8mi bodů před šestým Milanem Letem a ztrátou 7 bodů na průběžně čtvrté místo Michala Bindera.

Výborný výsledek TLR techniky a velká gratulace!

1:10 Shourt Course 2WD - elektro

  1. Marek ORNST
  2. Standa ŠVOB
  3. Frank HEMPEL
  4. Vladimír HAVLÁK (TLR)
  5. Vojtěch ŠIMKŮ
  6. Milan LET
  7. Julian MULLER jun
  8. Jan VORHEMUS
  9. Jaromír KAZDA
  10. Leon NESEJT

   Copyright © 1991-2020 Astra, spol. s r. o. - Modelářský velkoobchod. Prakšičká 2589, Uherský Brod, Česká republika.