Poslední závod Rychvaldského poháru měl již dlouho předobjednané skvělé počasí a tak se i první říjnovou sobotu stalo. Krásné slunečné ráno sebou přineslo i vyšší účast jezdců než v závodě minulém.

Do kategorie Buggy 2WD, ve které startuje i teamový jezdec TLR David Křižák, nastoupilo 8 jezdců. Po 2 vyrovnaných kvalifikačních jízdách s minimem chyb, došlo k problémům ve třetí jízdě - David nedokončil, poté co byl nucen odstoupit kvůli poruše řízení. I tak si však vysloužil 4.místo na startovním roštu finále.

Ve finále dokázal David Křižák držet krok s ostřílenými mazáky jako Samuel Ciencala, Pavel Dostál či Roman Kavan. Zakončil na krásném 5. místě.

V kategorii SCT 2WD tentokrát kvůli poruše náhonu velmi brzo skončil Davidův kamarád i soupeř z Rychvaldského teamu, Matěj Matlák, ve třetí finálové jízdě musel odstoupit do té doby vedoucí Pavel Červenka. David předváděl s těmito zkušenými jezdci víc než vyrovnaný souboj, což dokazuje mimo jiné 2. místo v první finálové jízdě, a 1. místo ve druhé jízdě. Ve 3. jízdě bohužel David před startem neudržel nervy na uzdě a lehce ulil start, kdy ještě před startovním signálem autem asi 10cm pocuknul. To znamenalo jediné - penalizaci o jedno kolo. Toho se snažil psychologicky využít Tomáš Rajdus, kdy neuběhlo kolo aby na tribuně nepřipomněl, že David jede o kolo zpět a že snaha je vlastně zbytečná.

David Křižák však nepovolil a Tomáše před sebe nepustil, naopak donutil Tomáše chybovat, což zaslouží veliký respekt. I přes penalizaci tato jízda znamenala 2 místo (nebýt chyby na startu bylo to první místo, ale pravidla jsou pro všechny stejná) a stejně tak i celkově. Vyhrál Pavel Červenka, třetí místo muselo tentokráte stačit Tomáši Rajdusovi.

Po samotném závodě proběhl tzv. Rychvaldský slušňák - jízda na 10 minut BEZ nasazovačů. Napovídalo by to tomu, že se jede pomalu a opatrně, ale je to závod a odvážným štěstí přeje, jede se zkrátka naplno. Má zde však své místo i kamarádská výpomoc, kdy je povoleno obracet auta jiným autem a velmi často se tak děje.

Po této kratochvíli již následovalo slavnostní vyhlášení celosezónních výsledků. David obsadil 2. místo u SCT 2WD a 5.místo u buggy 2WD (1. místo žáci).

Následovala 5timinutová jízda s karavany, která se z původní poklidné "expediční" jízdy vyvinula v regulérní závod a byly hojně vidět i skoky s perfektním přistáním i s karavany. Víc než o závod šlo o zábavu, David však jízdu dlouho vedl, stejně tak jako byl prvním odvážlivcem, který skočil obávaný trojskok. Bohužel v zápětí ztratil jedno kolo karavanu a zásah mechanika jej z prvního místa sesadil. Zábava s karavany však byla výtečná.<úi>

Fotogalerie

   Copyright © 1991-2020 Astra, spol. s r. o. - Modelářský velkoobchod. Prakšičká 2589, Uherský Brod, Česká republika.