Dne 28.1.2017 se konal 5. závod série Lestr Cup, kterého se zúčastnil se svým modelem TLR 22SCT 2.0 i týmový jezdec Vladimír Havlák. Na startu kategorie Short 2WD se sešlo 20 závodních strojů, které byly roztříděné do dvou skupin po 10 autech, což způsobilo mnoho strkanic na trati. Bohužel na tuto skutečnost doplatil Vladimír Havlák hned v první jízdě, kdy měl dvě kola hodně pomalá, díky zmatku na trati, kde nahazovači sotva stíhali. Druhou jízdu ho pro změnu potkaly technické problémy ve podobě zničeného převodového kola v převodovce. Zde naštěstí přispěchal s pomocí teamový kolega Nik Bečvář, který měl náhradní díl k dipozici a v přestávce mezi jízdami se podařilo model opravit. Třetí rozjížďka již byla poměrně slušná a Vladimír Havlák dojel na 5. místě. To stačilo spolu s předchozími nepovedenými jízdami jen tak tak na účast v A finále, kde startoval až z 10. místa.

Bohužel ani finálové jízdy se nevyvíjely podle představ pilota a započítané 6. a 7. místo nakonec ve výsledku stačilo pouze na konečné 9. místo. To ukazuje na velmi vyrovnanou konkurenci.

Trať byla poměrně zajímavá, dva rovné rychlé úseky a pak dlouhá technická pasáž zakončená dvěma dvouskoky se kterými se potýkala většina závodníků po celou závodní sobotu.

Během celých závodů týmový jezdec Vladimír Havlák neustále měnil setup, jelikož měl nově namontované přední a zadní stabilizátory, na konci se ustálilo nastavení s předním stabilizátorem medium a zadním hard. Použité pneu dBoots medium, motor SpeedPassion 4.0 8,5z, regulátor Robitronic 3,5z.

K dosaženému výsledku za tým Astra velká gratulace a držíme palce v dalších závodech!

1:10 Shourt Course 2WD - elektro

  1. Kája ŠVOB
  2. Marek ORNST
  3. Frank HEMPEL
  4. Jan ZEMAN
  5. Michal BINDER
  6. Vojta ŠIMKŮ
  7. Ladislav RÁŽEK
  8. Julian MULLER jun
  9. Vladimír HAVLÁK (TLR)
  10. Milan LET
   Copyright © 1991-2020 Astra, spol. s r. o. - Modelářský velkoobchod. Prakšická 2589, Uherský Brod, Česká republika.