V sobotu 13.8. se konalo již páté kolo Rychaldského poháru. Rodinný team Křižáků se samozřejmě zúčastnil v již standardní sestavě - David Křižák - TLR22 1.0 Buggy 2WD a Petr Křižák - TLR 22 SCT 1.0 2WD.

Tentokráte se závod jel na 4 kvalifikace a 3 finálové jízdy, kdy byly započítány pouze dva nejlepší výsledky. Po čase se opět zúčastnili zkušení mladí jezdci Raybeck teamu a o to zajímavější byly souboje na trati. Tentokráte si příroda připravila velmi proměnlivé počasí a stav trati se lišil opravdu kolo od kola. Po (již téměř tradičně) nevydařené první jízdě, však týmový jezdec David Křižák zabral a zbývající jízdy zajel 3-2-2. místa.

Do finále si tedy zajistil druhou startovní pozici za Pavlem Dostálem a zkušeným Radimem Hruškou za zády. Ve finále si vybral svůj díl smůly, kdy po skvěle zajeté první jízdě na druhém místě, se v druhé jízdě dostal na první pozici, bohužel byl však sestřelen jezdcem z konce startovního pole, kterému se nepodařilo odhadnout skok a skočil do protisměru. Nicméně i s tímto handicapem zvládl David zabojovat a vytěžit z jízdy alespoň druhou pozici. Ke třetí jízdě, kvůli závadě na regulátoru David Křižák bohužel nenastoupil, i tak však dosáhnul díky nájezdu kol na krásnou DRUHOU PŘÍČKU !

Petr Křižák se ze začátku trápil s tratí kropenou lehkým deštíkem, kdy nedokázal držet krok s Janem Knapkem, kterému jeho Serpent na mokré trati fungoval lépe. Taktéž z drobných kolizí s pomalejšími jezdci dokázali vytěžit spíše Jan Knapek a Aleš Trojka. V poslední kvalifikaci však začala trať osychat a Petr začal rozdíly v nájezdech soupeřů zmenšovat.

Do finále si tedy zajistil druhou startovní pozici za Janem Knapkem. Na již oschlé trati, předváděl Petr Křižák a Jan Knapek jízdu na ostří nože, Jan těžil ze stability svého modelu, Petr však využil výborné točivosti TLR 22 SCT a Honzu dotahoval právě v ostrých zatáčkách. Honza nakonec neustál tlak jak v první tak i druhé jízdě a s nájezdem dvou prvních míst získal již před poslední finálovou jízdou první pozici na stupni vítězů. Třetí finálovku tedy oba jezdci pojali jako exhibici a své modely hnali až za hranici jejich možností a po tříkolovém souboji, kdy vedl Petr Křižák, jej doslova a do písmene Jan přeskočil (viz foto) a dojel do cíle o několik desetin sekundy dříve. To však již na celkovém pořadí nic nezměnilo.

Krásný závod s vynikajícím výsledkem, který zaznamenal Petr Křižák st. a pokračuje tak ve vynikajících výsledcích svého syna v této kategorii. Nezbývá než popřát hodně dalších takto povedených závodů :-) !

1:10 Buggy 2WD - elektro

  1. Pavel DOSTÁL
  2. David KŘIŽÁK (TLR)
  3. Radim HRUŠKA
  4. Roman KAVAN
  5. Ivo VIKTORÍN

1:10 Short Course 2WD - elektro

  1. Petr KŘIŽÁK (TLR)
  2. Jan KNAPEK
  3. Aleš TROJKA
  4. Libor NEUHUBEL
  5. Jaroslav KAJSTURA

Fotogalerie

   Copyright © 1991-2020 Astra, spol. s r. o. - Modelářský velkoobchod. Prakšická 2589, Uherský Brod, Česká republika.