V sobotu 12.9.2015 proběhl 5. závod Rychvaldského poháru. David Křižák, jako obvykle nastoupil s auty TLR v kategorii Buggy 2WD 1:10 a SCT 2WD 1:10, starší generaci Křižáků zastoupil Petr Křižák s Losi Mini 8ight.

Tentokráte se teamu zcela vyhnuly technické problémy a auta fungovala přesně jak měla. Startovní pole u Buggy 2WD bylo menší než obvykle, paradoxně o to těžší byl závod, protože se zúčastnili převážně vyježdění a zkušení "závodníci" jako např. Tomáš Rajdus, či Pavel Dostál. Výsledek je výborné 6. místo

V kategorii SCT 2WD byla situace zcela jiná a David jasně dominoval od první do poslední jízdy, kdy spolehlivě dojížděl naprosto čistým stylem na prvním místě systémem start - cíl. Ve finálových jízdách držel na druhého jezdce náskok více než jedno kolo.

Mimo standardního továrního nastavení podvozku, tak jak je v manuálu, je na autě pouze několik tuningových dílů (zadní uchycení náprav, kovové unašeče, 2.0 řízení). Dobrým vlastnostem prospěla i nová karoserie, která má o několik otvorů více oproti původní karoserii, což pozitivně přispívá autu v letu - nenabírá vzduch. Short Course je momentálně v konfiguraci "motor vzadu", na zimní sezónu by jezdec rád vyzkoušel motor uprostřed.

1:10 Elektro Buggy 2WD

  1. Radim HRUŠKA
  2. Pavel DOSTÁL
  3. Roman KAVAN
  4. Radek KUČERA
  5. DAVID KŘIŽÁK (TLR)

1:10 Elektro Short course 2WD

  1. David KŘIŽÁK (TLR)
  2. Radek DOFFEK
  3. Radek KUČERA
  4. Kristian KORNUTA
  5. Petr HAVLÍK

Fotogalerie

   Copyright © 1991-2020 Astra, spol. s r. o. - Modelářský velkoobchod. Prakšická 2589, Uherský Brod, Česká republika.