Minulý víkend proběhl již 4. závod seriálu LestrCup 2017/2018. Sešlo se tentokrát více jak 100 aut, což je vskutku pořádná porce.

Sobotní závod byl bohužel poznamenaný technickou závadou na časomíře a tak se celý den protáhl skoro o dvě hodiny. Nicméně po hlasování se odjely všechny kvalifikace i finálové jízdy, které byly naplánované. Technika TLR měla samozřejmě svá „želíska“ v podobě Vladimíra Havláka a dalších parťáků týmu.

Závod se z pohledu Vládi Havláka "vydařil" již od pátečního tréninku, kdy na konci jedné z rovinek s úžasem sledoval jak ho předjíždí vlastní zadní kolo a po následném nárazu do mantinelu i přední. „Výborný“ úvod předznamenal celý víkend. Komplikace provázely Vladimíra Havláka i v sobotu. Ve druhé kvalifikaci totiž na stejném místě urval přední rameno u své buggy.

Výsledky kategorie SCT , kde bylo přihlášeno 14 aut, ale k závodu nakonec nastoupilo pouze 12 vozů ve dvou skupinách byly velmi zajímavé. Vladimír Havlák se ještě stále potýká s nastavením modelu TLR22.0 SCT, a možná i proto skončil na chvostu finálové skupiny A. Celkově obsadil 6 místo. Závod ovládli závodníci z Německého MBC Oberlausitz, Thomas Mager a druhý Julian Müller. Třetí v pořadí byl Stanislav Švob, 4. Martin Matta Veselý a na 5. místě skončil Michal Binder se strojem TLR22 3.0 SCT.

Finále B pak stroje TLR opanovaly, když celkově 7. místo obsadil Petr Psondr, 8. skončil Michal Táborský a 9. místo pak uhájil Viktor Vyhnálek jr.

Další kategorii, kde se snaží vozy TLR dostat do první patnáctky je kategorie 2WD, kde bylo klasifikováno 39 jezdců!! Vladimír Havlák s Honzou Kasíkem na strojích TLR 22 4.0 opět museli spolknout hořkou pilulku účastí až ve finále C. Honzovi se však poměrně zadařilo a ve své skupině si vyjel 3 místo, celkově pak 23 pozici. Vladimír po technických potížích způsobených kontaktem se soupeřem a následně vypadlou spojovačkou se i přesto posunul o jedno místo vpřed a ve skupině obsadil 8.místo. Celkově to stačilo na poměrně nelichotivé 28 místo. Alespoň, že se druhá finálová rozjížďka podařila a po drobné změně nastavení geometrie dojel na 3. místě pouze se 2 sekundovou ztrátou na vítěze.

Na finálové jízdy obul Vladimír Havlák nové pneu Schummacher Cactus, které fungovaly velmi dobře. Nedotáčivost auta umí Vláďa Havlák poměrně slušně eliminovat a celkově se svou dvoukolkou dobře sžívá. Jen tak dále!

1:10 Shourt Course 2WD - elektro

 1. Thomas MAGER
 2. Julian Müller JUN
 3. Standa ŠVOB
 4. Martin Matta VESELÝ
 5. Michal BINDER TLR
 6. Vladimír HAVLÁK TLR

1:10 Buggy 2WD - elektro

 1. Kája NOVOTNÝ
 2. Max GÖTZL jun
 3. Milan MUDRA jun
 4. Václav BROŽ
 5. Arnold LORENZ
 6. .....................
 1. Martin KASÍK (TLR)
 2. .....................
 1. Vladimír HAVLÁK TLR
 2. Fotogalerie

   Copyright © 1991-2020 Astra, spol. s r. o. - Modelářský velkoobchod. Prakšičká 2589, Uherský Brod, Česká republika.