23. a 24.7. proběhl 4. závod Rychvaldského poháru. Závod byl tentokrát výjimečně dvoudenní a jel se systémem 6 kvalifikací v sobotu a 3 finálové jízdy v neděli. Jak toto uspořádání napovídá, šlo hlavně o to se pobavit, užít si letního počasí a všeho ostatního co léto nabízí.

David Křižák se rozhodl nadále věnovat pouze kategorii 2WD buggy se svou TLR22 1.0 a jeho doposud úspěšnou štafetu v kategorii SCT 2WD převzal jeho otec Petr Křižák.

První jízda se však Davidovi nevyvedla, sáhnul po nenabitých bateriích a jízdu bohužel nedojel. Ve velmi kvalitně obsazených kvalifikacích David předvedl zkušenou a soustředěnou jízdu, a s nájezdem 1-4-5-2-3 pozice do nedělního finále nastupoval ze 4. místa na startovním roštu. Tuto pozici se mu i podařilo ve velké konkurenci s jedním 4. a jedním 3. místem uhájit.

Petr Křižák nastoupil do kvalifikačních jízd velmi sebevědomě, nicméně konkurence byla tentokrát velmi silná a to jak v osobě Petra Rodiny, tak i Michala Pospíšila z Olomouckého klubu, jezdícího stejně jako Petr s technikou TLR. Do finále Petr Křižák nastoupil z 2 pozice za Petrem Rodinou, velmi brzo se však dotáhnul Michal Pospíšil, který si mezitím trať velmi dobře osahal a naladil auto ke své spokojenosti. V druhé jízdě bohužel přišla porucha, v podobě očesaného spuru a Petr tedy nakonec obsadil 4. místo.

1:10 Buggy 2WD - elektro

  1. Marek SCHILLER
  2. Roman PUDICH
  3. Pavel DOSTÁL
  4. David KŘIŽÁK (TLR)
  5. Radim KOLEK

1:10 Short Course 2WD - elektro

  1. Petr RODINA
  2. Michal POSPÍŠIL
  3. Jan KNAPEK
  4. Petr KŘIŽÁK (TLR)
  5. Kristian KORNUTA

Fotogalerie

   Copyright © 1991-2020 Astra, spol. s r. o. - Modelářský velkoobchod. Prakšičká 2589, Uherský Brod, Česká republika.