Na neobvyklé trati v Ústí nad Labem, se konalo další, už 4 kolo závodů seriálu mistrovství České republiky Electric buggy. Dlouhou cestu vážil i týmový jezdec TLR David Křižák, aby obhájil svou pozici v kategoriích Buggy 2WD a SCT 2 WD.

Trať v Ústí je netypická svým umístěním na kopci, z čehož vyplývají její specifika. Několik stoupání a klesání, obráceně klopené zatáčky, či ne zcela rovný povrch, to vše patří k offroadu a např. opačně klopenou zatáčku nelze nalézt na jiné trati seriálu MČR. Trať má poměrně "plochý profil", skoky jako takové jsou pouze dva, trať je také poměrně rychlá.

Buggy 2WD se zprvu dala charakterizovat jako boj Davida s nastavením auta, kdy auto nemělo na rovince dostatek výkonu. Nakonec se problém ukázal jako úplně banální, jednalo se o povolenou spojku. Po dotažení spojky se ve druhé a třetí kvalifikaci David Křižák opět zařadil do nejlepší desítky a na startovní roštu nastupoval z 6. pozice. Významným faktorem byla neúčast Davidova věčného soka Marcela Dostála, ve finále A a David tedy jel ve velké psychické pohodě.

Ve finále předváděl týmový jezdec David Křižák solidní souboje s před ním jedoucím Ivo Viktorinem, který už si trať vyzkoušel před týdnem na warm upu. Finále byla tentokráte od třetího místa dále, velmi zamíchaná, pořadí v jednotlivých jízdách se velmi lišilo a proto konečný výsledek byl do poslední chvíle neznámý. David zajel finálové jízdy na 6, 4 a 7. místě. I přesto, že Davidův celkový nájezd byl lepší, výhoda vyšší pozice posunula některé jezdce s horšími časy na příčky před ním. Každopádně výsledné hodnocení - 7. místo ve finále A a 3. místo v juniorské kategorii je pro Davida Křižáka vynikajícím výsledkem!

U SCT byla situace zcela jiná, Davidovi auto fungovalo perfektně od první jízdy a kvalifikace s přehledem vyhrál.

Ve finále vystrčil růžky místní borec Ladislav Rážek, kdy již v první jízdě začal na Davida dorážet, nicméně po sérii chyb, skončil až druhý. V druhé jízdě si pozici vyměnili, takže do třetí jízdy stále nebylo rozhodnuto. Ve třetí jízdě Ladislav Rážek nastoupil na Davida tvrdě už od první zatáčky, ale ukázalo se to jako špatná volba. Ve třetí zatáčce Ladislav Rážek Davida doslova přišpendlil na svodidla, ale i on zůstal zaklesnutý a oba borce předjelo celé startovní pole. Po té, co je nasazovač roztrnul, David nasadil rychlé tempo, které Ladislav nebyl schopen držet a hojně chyboval. Po suverénním předjetí startovního pole se David na chvíli zastavil u Lucie Steigerové, která v té chvíli jízdu vedla a po "přátelském pošťuchování" se David dostal před ni a pro jistotu jí ještě nadělil o kolo navíc! Ladislav Rážek se startovním polem propracoval až před Lucii, skončil však se ztrátou jednoho kola na vítěze. David Křižák tedy opět prokázal své kvality v této kategorii a závod vyhrál.

1:10 Buggy 2WD - elektro

 1. Kája NOVOTNÝ
 2. Aleš BIDOVSKÝ
 3. Marek SCHILLER
 4. Ivo VIKTORÍN
 5. Roman BÍLEK
 6. Jakub KAPRAS jun.
 7. David KŘIŽÁK (TLR)
 8. Jindřich JIRÁK
 9. Felix UHÝREK
 10. Lucie STEIGEROVÁ

1:10 Short Course 2WD - elektro

 1. David KŘIŽÁK (TLR)
 2. Ladislav RÁŽEK
 3. Lucie STEIGEROVÁ
 4. Michal BINDER
 5. Andrej DOBRZANSKI

Fotogalerie

   Copyright © 1991-2020 Astra, spol. s r. o. - Modelářský velkoobchod. Prakšická 2589, Uherský Brod, Česká republika.