I do třetího závodu seriálu MČR Electric buggy, který se konal 22.8.2015 ve Svitavách nastoupil teamový jezdec David Křižák

.

David již tradičně nastoupil do obou kategorií 1:10 Buggy 2WD a kategorie 1:10 SCT 2WD.

Jezdec byl velmi spokojen s novým nastavením buggy a velmi si pochvaloval její chování na trati. Trať je poměrně dost znečištěna pískem, což má za následek více klouzání, než je obvyklé na astroturfu, čerstvé pneu jsou víceméně nutnost. Na pozoru se pak musí mít piloti, kteří vlastní modely, které mají odkryté hlavní převodové kolo (např. Yokomo YZ-2), protože písek z něj dokáže během několika jízd udělat kolo bezzubé.

V kvalifikaci David předvedl vyrovnaný a technicky čistý výkon, na hranici své současné nejlepší formy a nastupoval do finále B z druhé pozice. V první finálové jízdě se po chybě z 1. místa startujícího Pavla Holčáka hned v první zatáčce David dostal na první místo a na tom bez problémů jízdu dokončil. V druhé jízdě došlo sice k předjetí o něco později, ale situace se v podstatě opakovala. Bohužel zaúřadoval technický šotek a vinou uvolněného pastorku, došlo k očesání hlavního převodového kola a David byl nucen odstoupit z prvního místa. Ve třetí jízdě bylo znát, že je jezdec pod tlakem a velmi rád by finále B vyhrál. Předvedl několik chyb, nicméně cca 1 minutu před koncem závodu se dotáhl těsně za vedoucího jezdce, ale po chybě o kolo zpět jedoucího Lukáše Kyjevského, který vzal Davidovu TLR22 mimo trať sebou, jízdu zakončil na 3. místě.

Celkový výsledek je tedy: 12.místo celkové pořadí, druhé místo finále B a 2. místo v kategorii žáci. Nejrychlejší čas, byl cca o 5 sekund pomalejší, než nejlepší kolo vítězného jezdce. V celkovém pořadí v této kategorii MČR, se David Křižák posunul z 16. na krásné 11. místo.

V kategorii 1:10 SCT 2WD svedla tradiční boj trojice jezdců Skopalík, Matlák, Křižák. David za ostatními zmíněnými lehce zaostával, nicméně 2x 3 místo a 1x2 místo ve finálových jízdách znamenalo celkové 4. místo a 1. místo v kategorii "žák".

Davidův bratr Václav (8), skončil v málo obsazené kategorii 1:14 s buggy Losi Mini 8ight na 4. místě.

Celkové pořadí 1/10 2WD Buggy

 1. Kája NOVOTNÝ
 2. Marek SCHILLER
 3. Martin ml. ZVARA
 4. Aleš BIDOVSKÝ (TLR)
 5. Roman PUDICH
 6. .....................
 1. David KŘIŽÁK (TLR)

Celkové pořadí 1/10 SCT 2WD:

 1. Marcel 4wd MIKA
 2. Matěj MATLÁK
 3. Adam SKOPALIK
 4. David KŘIŽÁK (TLR)
 5. Jiri COGER

Fotogalerie

   Copyright © 1991-2020 Astra, spol. s r. o. - Modelářský velkoobchod. Prakšičká 2589, Uherský Brod, Česká republika.