Po 2. vynechaných závodech stihl týmový jezdec TLR Petr Křižák konečně své domovské závody v Rychvaldě. Připojil se k němu mladší syn Václav, který vydoloval v krabici a oprášil buggy TLR 22 1.0 po starším bratrovi.

Bohužel Petr na svém TLR22 SCT ještě před započetím závodu řešil několik problémů, jak sám říká, pravděpodobně zapříčiněných zanedbanou údržbou. Nicméně tento konkrétní stroj má za sebou již 4 sezóny aktivního závodění (v průměru 20 závodů za rok) a na nějakou tu únavu má již nárok. Postupně došlo k výměně diferenciálu, převodů, spuru, zadního bloku kola a do první kvalifikace Petr nenastoupil vinou vypadávající spojovací tyče na zadní nápravě.

Ve sčítání výsledků kvalifikací navíc došlo k chybě, a místo postupu ze 4. pozici (které vycházelo po přepočítání po skončení závodů), startoval ze 7 pozice. Jelikož je startovní pole velmi vyrovnané, je velmi těžké se probít startovním polem dopředu. Nakonec si však polepšil a závod zakončil na 5. místě. Technika TLR obsadila i 3 a 4 místo zásluhou otce a syna Kornutových.

Václav Křižák v Buggy 2WD oproti tátovu výkonu exceloval, auto si vodil zkušeně a s rozvahou, předváděl od začátku do konce vyrovnanou jízdu. Buggy po lehké úpravě geometrie a tlumičů fungovala skvěle a Václav jednu z jízd zakončil i na 4. místě. Celkově skončil na 7. místě a 3. mezi žáky, což je vzhledem k tomu, že s dvoukolkou více než dva roky nejel, skvělý výkon!

Fotogalerie

   Copyright © 1991-2020 Astra, spol. s r. o. - Modelářský velkoobchod. Prakšická 2589, Uherský Brod, Česká republika.