Davidovi Křižákovi (TLR) se po první úspěšné misi s TLR 8ight zalíbila kategorie 1/8 a 18.6.2017 tedy vyrazil na nádhernou hliněnou trať do Skřipova.

Jízda na hliněném povrchu vyžaduje poněkud jiný přístup jak jezdce, tak i mechanika, najít optimální kombinaci pneumatik a také nastavení podvozku je poněkud složitější, než u Davidova oblíbeného astroturfu.

Povrch dráhy se po celý den mění a spektrum pokrývá vše od bláta, přes uježděnou hlínu až po tvrdou vyjetou stopu se stopami po pneumatikách (tzv. blue groove). Na jezdci je pak, aby udržel optimální stopu, protože mimo ni, je trať prašná a klouže.

Jednalo se o Davidovu první jízdu s "osminou" na hlíně, a i s desetinou nemá na hlíně odjeto mnoho. Chvíli tedy trvalo, než uzpůsobil svůj jízdní styl a po úvodních problémech s odlepováním pneumatik v první a druhé kvalifikaci, nakonec ve třetí jízdě vybojoval pátou pozici na startovním roštu.

Buggy se za pomoci zkušených Alešů Bidovských (ml. i st.), podařilo nastavit k optimálnímu výkonu a hned v první finálové jízdě David Križák přeskočil zkušené jezdce, Tonyho Hyblera a Jardu Valdera. V druhé jízdě, po sérii chyb (jak vlastních, tak i jezdců v okolí) získal David 4 pozici. Poslední jízda se Davidovi vyloženě nepovedla, hlava chtěla vítězit přespříliš (pro zisk 3. pozice Davidovi stačilo pouze porazit Jardu Valdera), ale jízda už byla bohužel za hranicí fyzikálních možností a to znamenalo spoustu zbytečných chyb a dojezd na páté pozici.

Elektro 1/8 OffRoad

  1. Aleš BIDOVSKÝ
  2. Martin RYTÍŘ
  3. Jaroslav VALDER
  4. David KŘIŽÁK (TLR)
  5. Fotogalerie

   Copyright © 1991-2020 Astra, spol. s r. o. - Modelářský velkoobchod. Prakšická 2589, Uherský Brod, Česká republika.