Začalo léto a týmovému jezdci TLR začaly prázdniny. Jako první prázdninový závod navštívil David Křižák s kamarády z RC klubu Olomouc jejich trať v Hejčíně. Startoval v obou svých obvyklých kategoriích, tedy Buggy 2WD a SCT 2WD. Obsazení závodu bylo velmi kvalitní, a zúčastnila se velká část české špičky.

Davidovi bohužel Olomoucká trať příliš nesvědčí, nicméně ve své skupině zakončil kvalifikaci na třetím místě. To znamenalo 7. pozici na startovním roštu finále A. Vždy ze startu šel David rychle vpřed a jezdil na 3. pozici, několikrát si šáhnul i na druhou příčku. Bohužel stejně pravidelně v posledním kole udělal chybu a dojezdy 5, 5, 4 znamenaly pouze 6. pozici (Lucie Steigerová se stejným vozem TLR, sice zajela pouze 2x 6. místo, ale výhoda 3. pozice v poslední jízdě, ji posunula před Davida.

V kategorii SCT David opět nepředvedl zcela suverénní výkon, jak je u něj obvyklé. V první kvalifikaci, David bral první příčku, V druhé jízdě se před něj dostal Michal Pospíšil a Lucie Steigerová, ve třetí jízdě obsadil opět druhé místo za Michalem Pospíšilem. Nutno dodat, že pořadím značně míchali pomalejší jezdci, kteří byli při předjíždění o kolo značně nevypočitatelní. David tedy ve finále startoval až ze 3. pozice.

V první finálové jízdě po několika chybách už David Křižák nedokázal dohnat Lucii Steigerovou, uhájil však 2. příčku před Michalem Pospíšilem. Druhá finálová jízda stejně jako vypadala nadějně ze začátku, skončila fiaskem na konci. David začal opravdu tlačit na pilu a dostal se do bezpečného předstihu před Lucku, nebezpečně se dotahoval i na 1. pozici jedoucího Michala. Bohužel 2 kola před koncem se Davidovi uvolnilo zadní kolo, mechanik zasáhnul a kolo opět připevnil, bohužel to však znamenalo nájezd o kolo méně oproti soupeřům a 3. pozici. Do 3 jízdy David nastoupil s odhodláním "letce kamikadze" a hned v prvním kole deklasoval Michala, který pak začal hodně chybovat. Následná dramatická honička s Lucií byla dramatem až do konce. David se několikrát dostal Lucii za záda, několikrát však zasáhli pomalejší jezdci, popř i sama Lucka, kdy David před skokem jel naplno, v očekávání, že Lucka bude také skákat, ale ta zvolila přejetí skoku před tribunou a z výsledné srážky vytěžila. V této jízdě David také zajel nejlepší kolo dne v kategorii SCT, téměř o 3 sekundy rychleji než soupeři. Výsledkem tedy bylo celkové 2. místo v kategorii SCT!!

1:10 Buggy 2WD - elektro

 1. Aleš BIDOVSKÝ
 2. Marek SCHILLER
 3. Roman PUDICH
 4. Pavel DOSTÁL
 5. Lucie STEIGEROVÁ (TLR)
 6. David KŘIŽÁK (TLR)
 7. Michal POSPÍŠIL

1:10 Short Course 2WD - elektro

 1. Lucie STEIGEROVÁ
 2. David KŘIŽÁK (TLR)
 3. Michal POSPÍŠIL
 4. Rosťa POSPÍŠIL
 5. Albert SEDLÁČEK
 6. Tadeáš ZEMANČÍK
 7. Eduard SEDLÁČEK
 8. Robin PIKULJAK

Fotogalerie

   Copyright © 1991-2020 Astra, spol. s r. o. - Modelářský velkoobchod. Prakšičká 2589, Uherský Brod, Česká republika.