O tomto víkendu se konal první díl seriálu offroad závodů Lestr Cup v Praze Dubči. A bylo třeba také pořádně prověřit schopnosti nové dvoukolky TLR 22 4.0 a pokusit se naladit podvozek na tuto trať.

Kromě buggy přivezl týmový jezdec TLR Vladimír Havlák i SCT 22 2.0 se kterým se pokusí obhájit loňské 4. místo. Aby nebyl Vladimír Havlák se svou TLR technikou tak osamocen, dorazil také Honza Kasík se stejnou buggy. Samozřejmě, že byl náležitě přivítán v rodině TLR Czech teamu.

Novinkou na závodech je už týmová podpora náhradních dílů na techniku TLR, kterou má u sebe Vladimír Havlák. Mezi přítomnými se objevili další 3 jezdci se stroji TLR SCT jak ve verzi 2.0 tak i v nejnovější specifikaci 3.0. Každému kdo přišel, rádi a ochotně poskytli členové TLR Czech týmu rady a nápady s nastavováním podvozků a v neposlední řadě i některé náhradní díly, pokud bylo třeba a měli je k dispozici.

K samotnému závodu, který byl velmi zajímavý. Vladimír se ještě stále s buggy seznamuje, stejně jako Honzaa tak nakonec propadli sítem do poslední finálové skupiny a startovali z 1. a 3. místa. Po ujetí prvního kola, ale došlo na nejhorší a shodou okolností oba ve druhém kole vypadli. ND bohužel neměli a tak jsme museli nedobrovolně skončit

.

Na všem je třeba hledat pozitivní a to v tomto případě bylo, že v kvalifikačních jízdách se Vladimír postupně zlepšoval a zvykal si na auto. Vzadu měl silnější stabilizátor 1,5mm a zmenšil souběh předních kol na hodnotu blízké 0. Vzadu jel stříbrné VR Tyres, vpředu JConcepts Swaggers Carpet, které fungovaly velmi spolehlivě.

U SCT hodně zlobily velké náklony auta v zatáčkách, takže do dalšího závodu bude Vladimír předělávat komplet nastavení tlumičů a auto celé snižovat. Na příští závody má již objednány zajímavé pneu zn. Schumacher. Teď jezdil týmový jezdec TLR Vladimír střídavě dBoots nanobyte a VR Tyres, vpředu VRTyres s ohoblovanými 3_mi řadami pinů a olepenými vteřinovými lepidlem. Toto řešení je již osvědčené a vyzkoušené z loňského roku, proto nebyl důvod to nějak výrazně měnit. Se SCT nakonec Vladimír Havlák dojel na 5. místě. Velmi se zlepšil mladý Julian Muller a bude to do dalších kol seriálu velký soupeř.

1:10 Shourt Course 2WD - elektro

 1. Stanislav ŠVOB
 2. Thomas MAGER
 3. Julian Müller JUN
 4. Michal BINDER
 5. Vladimír HAVLÁK TLR
 6. Martin Matta Veselý
 7. Aleš Zadrobil
 8. Viktor JR Vyhnalek
 9. Petr Pitha
 10. David Volhejn
 11. Petr JUN Pitha
 12. Michal Táborský
 13. Lukas Iker JUN
 14. Martin Tomášek
 15. Tomas Lucius JUN
 16. Fotogalerie

   Copyright © 1991-2020 Astra, spol. s r. o. - Modelářský velkoobchod. Prakšická 2589, Uherský Brod, Česká republika.