Týmový jezdec TLR David Křižák se zúčastnil 31.10.2015 prvního závodu zimního Rychvaldského poháru, který se tentokrát výjimečně nekonal v Rychvaldě, ale v Bohumíně, kvůli rekonstrukci Rychvaldské tělocvičny.

Pořadatelé toho však využili ku prospěchu věci a obrovská plocha bohumínské haly Bospor byla bezezbytku využita. Na trati bylo použito jak několik drobných nerovností, tak 2 lavice, příčné prahy (tzv. Hrušákova pomsta, podle autora překážky Radima Hrušky), ledová zatáčka (hladký sololit) a v neposlední řadě obrovský skok, který si mohl pořadatel dovolit právě díky velikosti haly. Na celou délku haly se pak táhla nikoliv cílová, ale startovní rovinka. Povrch tvořil šedý koberec.

David Křižák si tradičně nenechal ujít obě své kategorie a nastoupil v kategoriích 1:10 Buggy 2WD a 1:10 SCT 2WD a to s vozy TLR22 a TLR22SCT.

Bohužel u buggy zazlobila elektronika a pravděpodobně vinou vadného senzoru motoru došlo k přepólování regulátoru a start do první finálové jízdy skončil v kouřové cloně. Jak tvrdí jeden z mechaniků, p. Mader, z každého elektrického auta se jednou stane spalovací :-)) Auto se sice podařilo na druhou jízdu zprovoznit pomocí zapůjčeného regulátoru p.Szostka, nicméně po problémech s přijímačem u SCT jezdec poslední jízdu obětoval a použil přijímač z buggy ve svém SCT speciálu.

U TLR22 SCT David poprvé odzkoušel konfiguraci vozu s motorem uprostřed (resp. před zadní nápravou) a ta se velmi osvědčila. Vůz získal na jistotě jak v zatáčkách, tak v letu a na jízdě to bylo znát. Mimo jednu jízdu, kdy zlobil přijímač, zakončil David Křižák vždy na prvním místě, byl schopen držet krok s jediným SCT 4WD, který sdílel trať s kategorií 2WD. Na vítězství se nemalou částí opět podílely pneumatiky VR. V buggy 2WD hájil barvy Křižáků Davidův mladší bratr Václav/b>, který dokončil na krásném 4. místě!!!

1:10 Short Course - elektro

 1. David KŘIŽÁK (TLR)
 2. Tomáš KAŠTOVSKÝ
 3. Kristian KORNUTA
 4. Tomáš RAJDUS
 5. Pavel ČERVENKA

1:10 Buggy - elektro

 1. Samuel CIENCIALA
 2. Roman KAVAN
 3. Radim HRUŠKA
 4. Václav KŘIŽÁK (TLR)
 5. Pavel DOSTÁL
 6. David KŘIŽÁK (TLR)

Fotogalerie

   Copyright © 1991-2020 Astra, spol. s r. o. - Modelářský velkoobchod. Prakšická 2589, Uherský Brod, Česká republika.