Letní sezóně už pomalu odzvonilo a první závod kobercové zimní sezony je úspěšně za námi. Konkrétně se jednalo o první závod seriálu Open Challenge. Za TLR Czech do závodu nastoupil i týmový jezdec Vláďa Havlák spolu s Michalem Binderem v kategorii SCT 2WD .

Vláďa Havlák obsadil i kategorii buggy 2WD se strojem TLR 22 4.0 1:10 2WD.

V kategorii SCT Michal Binder, jako již tradičně na 1. místě a v těsném závěsu za ním na druhém místě Vláďa Havlák tentokrát nedali, byť nepočetné, zato velmi odhodlané skupině pronásledovatelů, šanci. Jednoznačně tím zúročili poctivou účast na mnoha letních závodech a nabyté zkušenosti s nastavením svých podvozků. Oba závodníci jeli pneumatiky VRTyres a používali povolené mazání na koberec, Michal měl auto nastavené na setup z astra, tedy o něco větší propady tlumičů a měkčí pružiny, Vláďa Havlák měl naopak auto nastavené hodně agresivně. Použil nově 6,5z motor spur 78, pastorek 18, oleje 600/550 a tvrdé pružiny, dorazy v tlumičích 15 a 10 mm, což se může zdát asi i přehnané. Do příště bude muset Vláďa trochu ubrat a povolit zadním kolům nižší propad, jak sám trefně poznamenal.

V tomto nastavení se mu v zatáčkách zvedalo zadní kolo, což mu ubíralo na rychlosti při výjezdu ze zatáček. Na 2WD naopak použil motor 8,5z, ale ten nestíhal v rychlých pasážích, takže bude muset změnit převodový poměr. V kategorii 2WD dojel Vladimír Havlák v B finále na druhém místě, když“ Áčko“ bylo tentokráte velmi kvalitně obsazeno.

Ještě něco málo k průběhu závodu. V SCT se chystal jezdce TLR Czech týmu potrápit Marcel Dostál se svým projektem X-ray SCT, ale mnoho technických závad způsobilo jeho neúčast ve finálových jízdách a tak nejbližším soupeřem byl Honza Blahovský, který se se svým Serpentem statečně držel a byl v těsnému závěsu ve všech jízdách, nicméně i on často chyboval a tak si mohl Vladimír Havlák v klidu užít jízdu a po letní sezoně si zase pomalu zvykat na kobercovou přilnavost.

Ve 2 WD si Vláďa oproti kvalifikacím o jedno místo polepšil a v B finále si zajel také druhé místo, celkově pak místo 10. Podle jeho slov byl s autem velmi spokojen. Na sezonu si pořídil novou RC soupravu od zn. Futaba, konkrétně model T4PV, se kterým dosahuje velmi stabilních časů na kolo a méně chybuje.

VŠEM ZÁVODNÍKŮM TLR Czech velká pochvala za vzornou reprezentaci značky TLR!!!

Fotogalerie

   Copyright © 1991-2020 Astra, spol. s r. o. - Modelářský velkoobchod. Prakšická 2589, Uherský Brod, Česká republika.