Na prvním závodě letního seriálu Olomouckého poháru v racing aréně Hejčín se představil nový týmový jezdec TLR mladý a velmi nadějný junior David Křižák.

Prezentoval se velmi zodpovědným přístupem, kdy se dostavil již den předem na volné tréninky, tak aby si osahal dráhu a všechny její záludnosti. Dráha se jevila podle názoru p. Křižáka spíše technicky, jediný opravdu rychlý úsek byl na startovní rovince, popř. sjezd z wallridu, kde však 2WD obvykle nenabraly dostatečnou rychlost aby přeskočily první 2 hrby a bylo spíše zapotřebí rychlost hlídat, aby 3 za sebou jdoucí hrby auto nerozhodily. Organizátoři připravili novou zatáčku vyvýšenou na hliněném kufru s náskokem z krátkého kickeru, kde bylo potřeba dobře dávkovat plyn, tak aby auta neseskočila z trati do prostoru depa. Po sjezdu z kufru je zajímavý prvek - boule, kterou je možno buď objet (což volila většina 2WD jezdců) a nebo jej využít a přepravit auto vzduchem přes vlnku až před rampu před tribunou. Dalším zajímavým prvkem je wallride, před kterým je zpomalovací práh, se kterým se trápili zvláště mladší a méně zkušení jezdci, tím spíše, že v sobotu ráno byla dráha vlhká a v průběhu dne občas mračna přikropila. Byli jsme nachystáni využít zkušenosti z prvního závodu v Rychvaldu, který se z velké části jel právě na promočené trati, nicméně kategorie buggy 2WD měla to štěstí, že jela vždy na oschlé trati.

Vzhledem k tomu, že se jednalo o první závod olomouckého poháru, nebyly skupiny rozděleny tradičně dle výkonnosti (A, B), ale zkrátka podle pořadí přihlášení jezdců.

V první jízdě David zúročil páteční trénink a dojel v silné skupině (např. A. Bidovský, M Bílek, ) třetí, s nejrychlejším kolem 42.31s ,průměrem 45,2 a s nájezdem 7 kol (-2 kola oproti vedoucímu jezdci). V dalších jízdách jednak trať postupně osychala a i další jezdci si trať osahali, David dojel jako šestý ve skupině, nicméně zlepšil svůj nejrychlejší čas na 40.22s. Ve třetí rozjížďce se posunul o jednu příčku nahoru s nájezdem -2 kola.

David Křižák byl dle času zařazen do finálové skupiny A a v té chvíli jezdil v juniorské kategorii časy cca 1-2 sekundy horší než první Lucie Steigerová a o 10-12 sekund lepší než další v pořadí Adam Skopalík. Bohužel velkou smůlu si jezdec David Křižák vybral už v první finálové jízdě, resp. před ní, kdy během pojezdů po dráze chybou nasazovače došlo ke zlomení přední spojovačky. Závadu se ve zbývajících 2 minutách do startu nepodařilo dát auto dohromady, takže do jízdy nenastoupil.

V druhé finálové jízdě zůstal David Křižák u posledního místa, ze kterého do jízdy nastupoval, bohužel převládla nervozita z finále a dojezd -4 kola s průměrem 48s byl ten den nejhorším výsledkem.

Další jízdy už bohužel překazilo počasí a tudíž se počítaly obě finálové jízdy, nikoliv 2 nejlepší a tím pádem pouze s jednou odjetou finálovkou bohužel neobsadili stupně vítězů.

Celkové pořadí 1/10 2WD Buggy

  1. Bidovský Aleš ml. (TLR)
  2. Schiller Marek
  3. Rapant Michal
  4. Steigerová Lucie
  5. Oravec Tomáš
  6. Sekula Petr TLR
  7. Pěrůžek Jan
  8. Pelikán David
  9. Křižák David TLR

Setupy podvozku

Název setupuAuto
setup Olomouc 30.5.2015.pdf

Fotogalerie

   Copyright © 1991-2020 Astra, spol. s r. o. - Modelářský velkoobchod. Prakšičká 2589, Uherský Brod, Česká republika.