Blog » Yuneec Typhoon H v praxi - záchrana zvířat

Yuneec

Yuneec Typhoon H v praxi - záchrana zvířat

Drony Společnosti Yuneec mají široké spektrum využití, od čistě filmařský účelů, přes průmyslové využití, jakou revize ve výškách, až po záchranu životů. Drony s termokamerou využívají například hasiči při hledání ohnisek požárů, ale také policisté při hledání lidí apod. Nejen lidské životy, ale i zvířecí jsou zachráněny díky špičkové a cenově dostupné technice Yuneec. Právě následující článek popisuje příklad z praxe, jak Dron společnosti Yuneec pomáhá se záchranou mladých srnčat.

Dron Yuneec Typhoon H s termokamerou CGO-ET slouží mysliveckému sdružení, při vyhledávání čerstvě narozených srnčat. Tyto srnčata se rodí koncem května a začátkem června, právě v období kdy dozrávají luční traviny a nastává čas sečení zemědělskou technikou. Srny rodí srnčata do vysoké trávy, aby je ochránila před predátory a málo pohyblivá srnčata se zde instinktivně zdržují. Další biologickou ochranou srnčat před predátory je, že nevydávají téměř žádný pach a lze je jen stěží najít pomocí vycvičených psů.

Jedinou a velmi efektivní cestou pro myslivce, jak najít srnčata jsou drony. Drony Yuneec jsou pro tuto práci ideální. Jedná se o velmi stabilní, bezpečné 6-ti rotorové drony, které je schopen řídit naprostý začátečník. K dronu je možné vybírat ze široké palety kamer pro různé účely, v tomto případě termokamerou CGO-ET. Dron se ovládá pomocí špičkového, profesionálního vysílače s vysoce kontrastním 7“ displejem, na kterém v reálném čase vydíte obraz z kamery. Na praktickou ukázku se můžete podívat v následujícím videu.

Článek je zařazen do následujicích kategorií:

Článek byl vytvořen 5. 11. 2018. Poslední úprava proběhla 5. 11. 2018.
   Copyright © 1991-2019 Astra, spol. s r. o. - Modelářský velkoobchod. Prakšičká 2589, Uherský Brod, Česká republika.