Blog » Yuneec Typhoon H Plus - představení

Yuneec Typhoon H Plus

Typhoon H Plus - představení

Firma Yuneec představila další novinku v oblasti profesionálních dronů, Typhoon H Plus. Jedná se o nástupce proslulého dronu Typhoon H, který ve své třídě neměl konkurenci. Typhoon H Plus má nové motory, věší vrtule, propracovanější funkce a vylepšené letové vlastnosti.

Yuneec Typhoon H Plus

6 Rotorů

Velkou výhodou profesionálních dronů Yuneec (Typhoon H, H Plus, H520, H920 plus) je 6 ti rotorové uspořádání motorů, díky čemuž je dron takřka imunní vůči větru a také je na prvním místě v bezpečnosti. V případě že se zlomí jedna vrtule například o překážku, je dron schopen letět i s pěti rotory.

Yuneec Typhoon H Plus

Vylepšený pohonný systém

Na první pohled je H Plus stejný, jako jeho předchůdce Typhoon H, ale když se více zaměříte na motory a délku ramen zjistíte, že došlo k výrazným změnám. Pohonný systém dostal výkonnější, větší motory s menšími otáčkami, ale větší účinností. K tomu byly vyvinuty i nové vrtule, které jsou delší o 2cm a mají vylepšený profil i stoupání. V kombinaci s novými motory a vylepšenými vrtulemi vznikl extrémně tichý pohonný systém.

Další změnou, která souvisí s novým pohonným systém jsou o 1,5cm delší ramena a to z toho důvodu, aby se vrtule nepotkávaly. Ramena jsou stejné konstrukce, jako u Typhoonu H, čili plastový držák motoru, osvětlení a uhlíková trubka s plastovým zakončením.

Již v základu je samotný dron H Plus (váha 1012 gramů) ve srovnání s Typhoonem H (váha 1074 gramů) lehčí o 62 gramů. Je to díky využití nejmodernější technologie a implementování všech komponent na jednu desku plošného spoje. Jediné, co je stejné s Typhoonem H jsou podvozkové mechanizmy, podvozkové nohy a držák pro uchycení gimbalu s kamerou.

Yuneec Typhoon H Plus

LiHV akumulátor

Pohonná baterie taky není identická s Typhoon H, naopak. Typhoon H používá klasickou baterii LiPol 4 článků kapacity 5400mAh, konec nabíjení je ve 4,2V na článek. H Plus využívá novou technologii vysokonapěťových LiPol článků s označením LiHV, se stejným počtem článků ovšem s vyšším napětím 4,35V na článek, o celkové kapacitě 5250mAh. To dodává H Plus více energie a tím dosahuje letového času až 25 minut.

Yuneec Typhoon H Plus

Výkonný vysílač ST16S

Ani vysílač ST16S nezůstal zachován. Hardware používaný v ST16 obsahoval 4 jádrový procesor Intel Aton. Ten byl nahrazen novým hardwarem se 6-ti jádrovým procesorem opět od firmy Intel. Díky aktivnímu chladiči za pomocí chladícího systému Headpipe se snížila hlučnost na minimum.

Ovládací funkce na přepínačích a jiných ovládacích prvcích zůstaly zachovány až na jednu novinku a to rotace kamery. Nyní máte dva manuální režimy ovládání gimbalu v rotační ose Yaw. První je rotace rychlá, kdy otočním potenciometru udáváte směr, ale kamera se ihned zastaví ve zvoleném bodě a při navrácení otočného potenciometru je kamera namířená na střed. Další manuální režim je stejný, jako má Typhoon H a to rotace nekonečná, podle udání rychlosti otočným potenciometrem. Co se týká přepnutí kamery do režimu náklonu směrem nahoru, tak nyní lze kameru namířit o cca +15 stupňů vzhůru.

Pro přesnou práci v terénu a inspekční práci je zapotřebí kvalitní stabilizace. U H Plus je použit GPS modul, který umí přijímat signál i z nízko-orbitových satelitů. Stabilizace podporuje GPS signál ze satelitů GPS, Galileo i Glonass, což dodává dronu neuvěřitelnou stabilitu a přesnost.

Yuneec Typhoon H Plus

Profesionální kamera

Dodávaná kamera pro Typhoon H Plus je špičková profesionální kamera C23. Tato kamera obsahuje nejmodernější 1 palcový čip CMOS a díky tomu umožňuje nejvyšší rozlišení 4K natáčet až v 60 snímcích za sekundu. Fotografie pořizuje v kvalitě 20 megapixelů. Stabilizace kamery je odladěna na 0,02 stupňů. Přenosová rychlost je nyní 100mb/sekundu a díky širokoúhlému objektivu jsou záběry vhodné i pro opravdové profesionály.

Pokud Vám nevyhovuje automatický režim v ovládací aplikaci je možnost kameru doladit v manuálním režimu.

Jako příslušenství můžeme nabídnout sadu filtrů určenou pro ještě lepší a kvalitnější záběry za každého počasí: A6051, A6052, A6053, A6054.

PárováníPárováníPárování
Yuneec Typhoon H Plus

Ovládací aplikace

Ovládací aplikace je přehledná a jednoduchá. Nechybí zde ani telemetrie, která ukazuje vzdálenost, výšku, rychlost letu, a letový čas. Vše je přehledně na obrazovce včetně ukazatelů kamery. Novinkou je zde ukazatel horizontu a směr letu. Velkou předností je nastavení návratu domů. Můžete si vybrat, zda má dron přistát na místo startu, nebo 8m od vysílače.

Yuneec Typhoon H Plus

Kalibrace kompasu

Kalibrace kompasu je nyní přehledně znázorněna v aplikaci. Probíhá standartním procesem uchopení za protilehlá ramena a přetáčením dronu od sebe. H Plus Vás již upozorní zvukovým signálem, že můžete změnit uchopení ramen a pokračovat dále v dalším kroku kalibrace.

Co se týká letových režimů, tak Typhoon H Plus disponuje dvěma letovými režimy, které se přepínají v pravé části vysílače ST16S. V horní poloze je režim SPORT. Tenhle režim je se stabilizací + GPS, ale reakce na povely jsou pro sportovní lítání.

Druhý letový mód je stejný, jako má Typhoon H a to režim Angle. Opět je dron stabilizován s GPS, ale reakce na povely jsou určeny pro filmování a klidné létání.

Yuneec Typhoon H Plus

Antikolizní systém

Typhoon H je samozřejmě dodáván i ve variantě s jednotkou Intel RealSense™ Anti-kolizní systém. U této verze je antikolizní systém zajištěn dvěma ultrazvukovými senzory, umístěnými v přední části modelu. Pokud ultrazvukové senzory detekují překážku, Typhoon H Plus před ní zastaví. Díky spolupráci se společností Intel byl tento systém dokonale vyladěn.

Porovnání Typhoon H a Typhoon H Plus

Yuneec Typhoon H Plus
Dron
Průměr vrtulí480 mm520 mm
Max. rychlost větruDo 30 km/hDo 50 km/h
PřesnostDobráVelmi dobrá
Flight controllerYuneec Flight ControllerOpen source PX4
Letový čas22-25 min25-28 min
Hlučnost81 db78 db
BarvaTmavě šedáSvětle šedá
KompasStandardníS nízkým rušení
HardwareČip Intel Čip Intel pro budoucí vývoj
Kamera
Čip kamery1/2.3"1"
Datový tok60 MB/s100 MB/s
Rozlišení videa4K 30fps4K 60fps
Ohnisková vzdálenost14 mm23 mm
Zorné pole94°91°
Kvalita fotografie12.4 MP20 MP
Rozlišení fotografie4000x30005472x3648
Vysílač
VysílačST16ST16S
Display7" standardní7" vysoce kontrastní
Konektory1xHDMI, 1xUSB1xHDMI, 1xUSB, 1xMicroUSB

Článek je zařazen do následujicích kategorií:

Článek byl vytvořen 19. 9. 2018. Poslední úprava proběhla 19. 9. 2018.
   Copyright © 1991-2020 Astra, spol. s r. o. - Modelářský velkoobchod. Prakšičká 2589, Uherský Brod, Česká republika.