Blog » Yuneec Typhoon H – Letové režimy

Obsah článku

Yuneec Typhoon H
 1. Základní letové režimy
 2. Doplňkové letové režimy
 3. Jak si nejlépe osvojit letové režimy?

Yuneec Typhoon H je vybaven 3 základními (Smart, Angle a Home) a 6 doplňkových letovými režimy (Follow me, Watch me, Orbit me, Point of Interest, Courve Cable Cam a Journey). Snadno tak můžete natáčet nádherná profesionální videa, aniž byte museli hodiny trávit nácvikem pilotáže nebo mít kolegu, který bude samostatně ovládat kameru, ačkoliv Typhoon H dvoučlenné řízení (tzv. týmový mód) umí.

Základní letové režimy

 1. Smart (Chytrý režim): V tomto letovém režimu je ovládání dronu relativní. Jednoduše řečeno, kam pohnete ovladačem, tam dron letí, bez ohledu na to, jak je zrovna natočen. Je zabezpečeno, aby dron nelétal nad pilotem.
  Typhoon H - Režim Smart
 2. Angle (Standarní režim): V tomto letovém režimu je ovládání dronu standardní, jako u běžných dronů nebo RC modelů. Řízení dronu si můžete představit tak, že jste v pilotní kabině.
  Typhoon H - Režim Angle
 3. Home (Návrat domů): Letový režim Home slouží pro automatický návrat domů. Dron se vrátí několik metrů od místa, kde se zrovna nacházíte. Místo návratu domů lze korigovat ovladačem nebo jej případně přerušit a přistát manuálně.
  Typhoon H - Režim Home

Doplňkové letové režimy

 1. Follow me (Následuj mě): Díky zabudovanému GPS přijímači ve vysílači či Wizard ovladači bude od vás dron udržovat stále stejnou vzdálenost. Kam se pohnete, tam se dron pohne.
  Typhoon H - Režim Follow me
 2. Watch me (Sleduj mě): Díky zabudovanému GPS přijímači ve vysílači či Wizard ovladači bude kamera dronu vždy snímat vás a vaše okolí. Náklon kamery a její otočení je automatické.
  Typhoon H - Režim Watch me
 3. Orbit me (Natoč mě): Aktivací této funkce Typhhon H obletí okruh kolem Vás. Poloměr okruhu, výšku letu, náklon kamery stejně jako směr můžete během letu korigovat.
  Typhoon H - Režim Orbit me
 4. Point of Interest (Bod zájmu): Chcete detailně zmapovat nějaký objekt? Stačí nadletět nad objekt a aktivovat letový režim Bod zájmu. Typhhon H obletí okruh kolem objektu, poloměr okruhu, výšku letu,náklon kamery stejně jako směr můžete během letu korigovat.
  Typhoon H - Režim Point of Interes
 5. Courve Cable Cam (Létání po bodech): Tato funkce slouží pro vytváření profesionálních videí jedním pilotem. Nejprve si najdete zajímavé body, které si uložíte do vysílače. Tímto vznikne pomyslná cesta, kterou Typhoon H automaticky proletí a zachovává požadovanou pozici kamery. Směr letu stejně jako rychlost je nastavitelná. Minimální vzdálenost dvou sousedních bodů je 5 m, pilot má možnost korigovat během automatického letu natočení kamery, a tím může sám vytvářet naprosto dokonalá videa.
  Typhoon H - Režim Courve Cable Cam
 6. Journey (Cesta): Tento letový režim vytvoří dokonalé selfie. Dron nejprve odletí od vás asi 50 m šikmo vzhůru, poté se k vám bude šikmo dolů přibližovat. Kamera bude stále mířit na stejné místo.
  Typhoon H - Režim journey

Jak si nejlépe osvojit letové režimy?

Nejdůležitější je mít dostatečně velký prostor bez překážek (stačí asi 35 x 50 m), na kterém si jak základní a doplňkové letové režimy osvojíte. Ve vysílači je u doplňkových funkcí navíc obrázková nápověda, která říká, co můžete během letu a čím ovládat. Pro začátečníkům doporučujeme létat nejprve v režimu Smart, u kterého se uplatňuje relativní řízení. Poté přejděte na režim Angle.

Tento článek byl věnován popisu základních a doplňkových letových režimů. V příštím díle se podíváme, jaké jsou možnosti řízení gimbalu kamery.

Související články:

 1. Yuneec Typhoon H
 2. Yuneec Typhoon H – Letové režimy

Článek je zařazen do následujicích kategorií:

Článek byl vytvořen 31. 5. 2016. Poslední úprava proběhla 31. 5. 2016.
   Copyright © 1991-2018 Astra, spol. s r. o. - Modelářský velkoobchod. Prakšičká 2589, Uherský Brod, Česká republika.