Blog » Yuneec H520

YUNEEC H520

H520

Nový dron od společnosti Yuneec nese označení H520. Na první pohled je patrné, že základní vzhled je totožný s Typhoonem H. Při vývoji H520 byl použit jiný druh plastu s větší pevností a nižší hmotností. Oranžová barva navíc zlepšuji viditelnost. Obecně všem dronům znepříjemňuje lítání vítr, ale 6ti rotorové uspořádání, vnější tvar šasi a v neposlední řadě podpora nízkoorbitových satelitů zajišťuje H520 vysokou míru stability i za silného větru.

H520

Hlavní předností profesionálních dronů Yuneec (Typhoon H, Typhoon H Plus, H520, H920 plus) je maximální bezpečnost provozu díky 6ti rotorovému uspořádání motorů. Coptery Yuneec jsou schopny tedy bezpečného letu i s 5ti motory. Na první pohled by se mohlo zdát, že H520 je stejný, jako jeho předchůdce. Zdání klame. Není tomu tak. V prvé řadě jsou zcela nové „vnitřnosti“. Zcela nový flight controll. Také pohonný systém dostal výkonnější motory. Zcela nové jsou i vrtule, které jsou mají jednak větší průměr o cca 2cm, a také jinak navržený úhel stoupání pro maximální účinnost. Kombinaci nových motorů a nových vrtulí vznikl extrémně tichý a výkonný pohonný systém

H520

Další odlišností jsou o 1,5cm delší ramena. Základní konstrukce a funkčnost ramena je shodná jako u Typhoonu H. Ćili plastový držák motoru, osvětlení a uhlíková trubka s plastovým zakončením a opletenou kabeláží. Rozdílná je i hmotnost koptéry. Samotný dron H520 (váha 1007 gramů) ve srovnání s Typhoonem H (váha 1074 gramů) je lehčí o 67 gramů, což je 6.3%. Je to díky využití nejmodernější technologie a implantování všech komponent na jednu desku plošného spoje. Shodné s Typhoonem H jsou pouze podvozkové mechanismy, podvozkové nohy a držák gimbalu.

H520

Pohonný akumulátor je i přes stejný vzhled je zcela odlišný. Typhoon H používá klasický 4-článkový LiPo akumulátor s jmenovitým napětím 4.2V na článek a kapacitou 5400mAh. Yuneec H520 využívá nejmodernější technologii vysokonapěťových LiPoHV akumulátorů. Při stejném počtu článků a nižší kapacitě 5250mAh dokáže uskladnit o 18% více energie. To vše díky zvýšenému napětí 4.35V na článek. Běžně lze dosáhnout letového času hexakoptéry až 28 minut. Tak jako kapotáž dronu, je i nový akumulátor sladěn do líbivé oranžové barvy. Tip na závěr. Doporučujeme dokoupit posuvné značky Nabito/Vybito A6040, které vám zajistí přehled nad stavem akumulátorů.

H520

Ani vysílač ST16 nezůstal zachován. Hardware používaný v ST16 obsahoval 4 jádrový procesor Intel Atom. Ten ovšem neměl dostatečný výkon pro složité výpočetní aplikace, které jsou používány u H520. Intel ho tedy nahradil novým hardwarem se 6ti jádrovým procesorem Intel Atom. Chlazení je nyní aktivním chladičem Headpipe s ventilátorem. Ovládací funkce na přepínačích a jiných ovládacích prvcích, jako i vnější obal zůstaly zachovány. Nová vysílací stanice nese název ST16S. Vysílač je vybaven hlasovým modulem v anglickém jazyce. Údaje z letu můžete vidět v letovém záznamu. Další změny jsou i v ovládací aplikace , která se jmenuje DataPilot.

Pro přesnou práci v terénu a inspekční práci je zapotřebí kvalitní stabilizace. Ten nyní přijímá signál i z nízkoorbitových satelitů systémů Galileo a Glonass. Díky poskytování přesných informací je H520 velmi stabilní. Accelerometr u H520 funguje naprosto přesně a práce s ním je velmi příjemná.

Dodávané kamery pro H520 jsou taktéž vyvinuty a sladěny s novým Flight Controllerem. Bohužel původní kamery CGO3+ z Typhoonu H nejsou kompatibilní. To vše zvýšeným nárokem na hardware a přenosový systém kamer. Z nabídky si můžete vybrat špičkovou profesionální kameru E90 určenou pro točení filmů, dále inspekční kameru E50 pro detailní záběry až po termo kameru CGO-ET pro inspekce úniku tepla, kontroly solárních elektráren a jiná využití.

H520
Kamery pro H520
E50E90Termo kamera CGO-ET
yuneec
yuneec
yuneec
Rozlišení 4K při 30 snímků za sekunduRozlišení 4K 60 snímků za sekunduRozlišení Full HD/ 160x120 px
rozlišení fotografií 12 megapixelůrozlišení fotografií 20 megapixelůZorné pole diagonálně: 71°
rychlost komprese 50Mb za sekundurychlost komprese 100Mb za sekunduZorné pole vodorovně: 56°
Digitální přenos živého obrazu s rozlišením 720p HDDigitální přenos živého obrazu s rozlišením 720p HDDigitální přenos živého obrazu s rozlišením 720p HD
1 / 2,3 palce "snímač CMOS1 "snímač CMOSNechlazený VOx mikrobolometr
čočka skládaná z 10 dílů skelsnímač CMOS s vysokou clonouVelikost pixelu: 12 µm
Stabilizace je odladěna s přesností +/- 0,02 °Stabilizace je odladěna s přesností +/- 0,02 °Stabilizace je odladěna s přesností +/- 0,02 °
možnost zakrytí čočky krytemmožnost zakrytí čočky krytenCitlivost: vetší než 50 mK ( při více než 0.05 °C)
Určena pro detailní práci, inspekceUrčena pro špičkové záběry pro filmLWIR vlnová délka: 8 - 14 μm Snímková frekvence: 9 Hz Foto formát: JPEG, TIFF (14bit raw)
objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností 40 mm a zorným polem 44 °optika s vysokou clonoukombinace Termo/FullHD video

Předností nové hexacoptery je v 2D a 3D mapování terénu. H520 umí zmapovat pomocí aplikace zvolený prostor za pomocí offline map. Poskytovatele aktuálního mapového podkladu lze zvolit z Google Map, Bing, Statkart nebo Esri. Za pomocí výběru oblasti a definice zoomu se vám do vysílače ST16S stáhnou požadované mapové podklady. Ty můžete využívat v terénu, kde nejsou k dispozici Online mapy (chybí mobilní signál, či WiFi). Pomocí aplikace definujete oblast. Zadáte hlavní hodnoty jako typ kamery, mapovací zónu, výšku atd. Samozřejmostí je i lítání podle bodů. Na mapě definujete oblast a naprogramujete každý zadaný bod včetně startu a co má dron udělat, až dokončí práci.

H520
H520

Pár slov na závěr. Dron Yuneec H520 je špičkový profesionální produkt určený pro každodenní práci. Použity jsou nejmodernější technologie společnosti Intel a Flight Controll vyvíjený ve švýcarském středisku Yuneec. Produkt má nastaveny velmi atraktivní ceny, a to jak samotná hexakoptéra, tak jednotlivé kamery. Pro jednotlivé pracovní činnosti je možné jednoduše kamery během několika okamžiků vyměnit a vždy pořizovat záběry tím nejvhodnějším systémem. Pro zákazníky využívající termokamery lze dokonce nabídnout kompletní set dronu H520 včetně termokamery CGO-ET. Společnost Yuneec otevřela platformu dronu H520 pro aplikace třetích stran. Již nyní je k dispozici řada zajímavých softwarových nádstaveb pro zpracování obrazových dat. Jako partner společnosti Yuneec máme přímý přístup ke klíčovým oddělením společnosti Yuneec. Naši technici prochází pravidelným školením ve společnosti Yuneec. Proto se neváhejte na nás kdykoliv obrátit. Zajišťujeme rychlý a profesionální záruční, pozáruční i prevenční servis přímo ve svém sídle v Uherském Brodě. Samozřejmostí je technická podpora a školení uživatelů dronů, a to jak v pravidelně vyhlašovaných termínech, tak dle přání klienta.

Článek je zařazen do následujicích kategorií:

Článek byl vytvořen 15. 12. 2017. Poslední úprava proběhla 15. 12. 2017.
   Copyright © 1991-2020 Astra, spol. s r. o. - Modelářský velkoobchod. Prakšická 2589, Uherský Brod, Česká republika.