Blog » Shesto - Rotační nože

Shesto - Rotační nože

Společnost Shesto je výrobce kvalitního modelářského nářadí a příslušenství. Tyto produkty se však uplatní nejen u modelářů, ale také v domácnosti, či u řemeslníků a kutilů.

V tomto článku bychom Vám rádi představili rotační nože Modelcraft. Nože přesně a čistě řežou látky, papír, kartony, kůže, ale i vinil a pvc.

Modelcraft rotační nože s řezacími kolečky

V našem sortimentu nabízíme větší rotační nůž SH-PKN6145 (délka 170mm, průměr kolečka 45mm) a menší rotační nůž SH-PKN6128 (délka 150mm, průměr 28mm).

Shesto - Rotační nože

Nůž je tvořen robustní rukojetí, která výborně padne do ruky a umožňuje přesné vedení a silný tlak na čepel. Na hřbetu rukojeti je aretační přepínač, který vysunuje plastové bezpečnostní kolečko za nožem.

Součástí balení jsou kolečka s různými tvary:

  • Standardní kolečko – pro rovný řez
  • Přerušované kolečko – pro naříznutí materiálu a možné pozdější odtržení v řezu
  • Vlnité kolečko – pro vlnkový řez

Modelcraft rotační nože

Jako v předchozím případě i tento nůž je dostupný ve dvou velikostech SH-PKN6193 (délka 180mm, průměr kolečka 45mm) a SH-PKN6194 (délka 145mm, průměr 28mm).

Shesto - Rotační nože

Rukojeť je menší velikosti a snadněji se s nožem manipuluje, na druhou stranu tento nůž neposkytne takový přítlak na kolečko jako výše zmíněný nůž. U kolečka se rukojeť rozšiřuje tak, aby nedošlo ke sklouznutí ruky. I zde lze vysunout ochranné plastové kolečko, zabraňující pořezání, či ztupení nože pokud s ním nepracujete.

Shesto - Rotační nože

Náhradní kolečka

K nožům o průměru kolečka 28mm, lze objednat náhradní kolečka:

Článek byl vytvořen 21. 4. 2020. Poslední úprava proběhla 21. 4. 2020.
   Copyright © 1991-2020 Astra, spol. s r. o. - Modelářský velkoobchod. Prakšičká 2589, Uherský Brod, Česká republika.