Blog » Sada filtrů Freewell pro kamery Yuneec CGO3 a CGO3+

Balení filtrů Freewell pro Yuneec CGO3 a CGO3+

Firma Freeewell nabízí jako příslušenství pro kamery Yuneec CGO3 a CGO3+ tuto sadu profesionálních filtrů na zlepšení kvality výchozí fotografie nebo videa. Sada filtrů je dodávána v praktickém pouzdru. Obsahem balení je

  • 1x filtr UV
  • 1x filtr ND4
  • 1x filtr ND8
  • 1x CLP Kruhový polarizační filtr, který má 3 polohy nastavení

Po rozbalení praktického pouzdra uvidíme hezky uspořádané filtry s ochrannými nálepkami. Každý filtr má své místo v přihrádce. Součástí balení je i čistící štěteček s velmi jemnými štětinkami, kterým se setře i nejmenší prachové částice.

Postup nasazení filtru

Zámek krytek

Nasazení filtru na kameru není nijak složité. Originální krytka je zajištěna pomocí zámků. Pootočením zámků uvolníte krytku a můžete ji nahradit patřičným filtrem.

  1. Na krytce kamery najděte dva výstupky (jsou vyznačeny žlutými kroužky), se kterými budete pracovat
  2. Výstupky pootočte proti směru hodinových ručiček o úhel asi 45°
  3. Poté můžete zámek sejmout a původní krytku vyjmout a nahradit ji příslušený filtrem. Zámek poté opačným postupem dejte zpět a zajistěte.

Při všech níže uvedených ukázkách s filtry byla kamera CGO3+ nastavena na automatický režim a fotografie byly fotografování ve stejný den v průběhu jedné hodiny, takže podmínky byly identické pro všechny fotky. Kliknutím na obrázek si můžete zobrazit obrázek v originální velkosti, tak jak je poskytován kamerou CGO3+.

Polarizační filtr

Většinu uživatelů zaujme na první pohled polarizační kruhový filtr CLP, který má 3 polohy nastavení pro různé nastavení barevné sytosti. Na filtru není žádná značka nebo symbol pro nastavení a tak nezbývá, než se přes filtr okem dívat a nastavit odstín. Po nasazení na kameru je velmi dobře vidět změna barvy i na obrazovce ovladače ST16. Jednoduše nastavíme, co potřebujeme a můžeme letět natáčet. Pro každého fotografa je ideální co nejméně zasahovat do barev ve výsledné fotografii a to právě tyhle filtry umožňují.

Obraz bez filtru
Obrázek: Referenční obraz bez filtru
Polarizační filtr - pozice 1
Obrázek: Polarizační filtr - pozice 1
Polarizační filtr - pozice 2
Obrázek: Polarizační filtr - pozice 2
Polarizační filtr - pozice 3
Obrázek: Polarizační filtr - pozice 3

Filtry ND4, ND8

Další filtr, který hodně uživatelů ocení, je neutrální filtr ND8. Ten se používá pro střední světlení, pomáhá snižovat jasně osvětlená místa a snižuje množství světla vstupujícího do objektivu. Filtr ND4 poskytoval prakticky stejný obraz jako originální filtr, proto obrázek neuvádíme.

Obraz bez filtru
Obrázek: Referenční obraz bez filtru
Filtr ND8
Obrázek: Filtr ND8

Filtr UV

UV filtr zamezuje prostupu UV záření na snímač kamery, nemá vliv na snímaný obraz.

Slovo na závěr

Optické filtry na kamery Yuneec CGO3 a CGO3+ od firmy Freeewell můžeme vřele doporučit. Nejen že v praktickém balení dostanete profesionální filtry, ale díky jednoduchosti výměny můžete během pár letů získat přesně to, co potřebujete.

Článek je zařazen do následujicích kategorií:

Článek byl vytvořen 7. 7. 2017. Poslední úprava proběhla 7. 7. 2017.
   Copyright © 1991-2019 Astra, spol. s r. o. - Modelářský velkoobchod. Prakšičká 2589, Uherský Brod, Česká republika.