Blog » Návod na výrobu nabíjecího balančního kabelu ID Traxxas

ID nabíjecí kabel

Návod na výrobu nabíjecího kabelu z redukce TRA2938X. Tento článek Vám poskytne návod na výrobu univerzálního nabíjecí kabelu s konektorem ID Traxxas, pro 1 až 4 článkové LiPo baterie. Na výrobu budete potřebovat zmíněnou redukci TRA2938X a libovolný nabíjecí kabel s banánky, například GF-1201-102.

Postup

Krok 1: Vyrazení plochých měděných kontaktů (červený a černý kabel) z ID konektoru.

Redukci TRA2938X si položte na mírně rozevřený svěrák, tak aby ploché měděné kontakty měli ze spodu volný průchod. Následně si vezměte širší plochý šroubovák a z vrchu přiložte na měděné kontakty. Pomocí lehkých úderů kladiva do šroubováku kontakty opatrně vyrazte směrem dolů.

krok 1.1krok 1.2krok 1.3

Krok 2: příprava nabíjecího kabelu

Pokud máte na druhém konci nabíjecího kabelu nějaký konektor, pak tento konektor odcvakněte, aby jste měli jen kabely s banánky. Kabely odizolujte v délce 2-3 mm a důkladně procínujte.

krok 2.1krok 2.2krok 2.3

Krok 3: Přiletování nabíjecího kabelu

Nyní je nutné přiletovat nabíjecí kabel s banánky na měděné kontakty. Pocínované konce nabíjecího kabelu připájejte k plochým měděným kontaktům (červený kabel k červenému, černý k černému). Cín nesmí navzlínat za drážku, jinak kontakt nepůjde dotlačit zpět do ID konektoru, tomu lze předejít položením, nějaké například dřevěné, zarážky k drážce.

Tip: Pokud vám cín navzlína za drážku, obruste ho pilníkem. Pro uchycení kontaktů při letování, není dobré kontakty stáhnout přímo do svěráku, svěrák působí jako chladič a měděný kontakt s cínem se špatně rozehřeje.

krok 3.1krok 3.2krok 3.3

Krok 4: Kompletace nabíjecího balančního kabelu ID Traxxas

V poslední fázi již jen stačí ploché kontakty dotlačit zpět do ID konektoru.

Pozor: Kontakty je nutné do ID konektoru vložit ve správné polaritě, tzn. červený kabel - plus, černý kabel - mínus.

krok 4.1krok 4.2
Článek byl vytvořen 19. 3. 2018. Poslední úprava proběhla 19. 3. 2018.
   Copyright © 1991-2020 Astra, spol. s r. o. - Modelářský velkoobchod. Prakšická 2589, Uherský Brod, Česká republika.