Blog » Mantis Q - FAQ

Mantis Q - FAQ

Často kladené dotazy

Mantis Q - FAQ
Kde si mohu stáhnout aplikaci YuneecPilot pro Mantis Q?

Stačí naskenovat příslušný QR kód v bateriovém prostoru Mantisu Q. Další možností je stáhnout si aplikaci „YuneecPilot“ z Apple Store, nebo Google play.

Které smartphony pracují s Mantisem Q?

Apple: Minimální požadavky pro Mantis Q jsou iPhone 6S nebo vyšší.

Android: Doporučujeme telefon s operačním systémem Android vybavený nejméně 4 jádrovým procesorem (quad core) a minimální rychlostí 2 GHz. Pomalejší telefony mohou zaznamenat omezení v pokročilých funkcích, které jsou závislé na výkonu procesoru (například vizuální sledování, ovládání gesty, rozpoznávání tváří). Telefony s rychlostí procesoru nižší než 1,4 GHz nejsou vhodné pro bezpečný provoz zařízení Mantis Q.

Který operační systém je vyžadován pro aplikaci YuneecPilot?

Apple: iOS 9.0 nebo vyšší (iOS9 nepodporuje hlasové ovládání, iOS10 vyžaduje připojení k internetu pro hlasové ovládání).

Android: Android 5.0 nebo vyšší (ovládání hlasem vyžaduje připojení k internetu).

Jak spáruju vysílač s telefonem?

Zapněte vysílač a následně dron Mantis Q. Otevřete aplikaci Yuneec Pilot a klikněte na skenovací ikonu na úvodní obrazovce. Naskenujte QR kód, který je nalepen na dronu. Tento postup je nutný pro první spárování. Díky systému DFS (Dynamic Frequency Selection), navazování spojení může trvat přes minutu.

Lze měnit mód na vysílači?

Ano. V nastavení vysílače můžete zvolit režim 1-4.

Mohu změnit rozlišení videa?

Ano. V aplikaci YuneecPilot si můžete vybrat ze čtyř různých možností.

  • UHD (4K) = 3840x2160 @ 30 FPS
  • FHD = 1920x1080 @ 30 FPS s digitální stabilizací
  • HD = 1280x720 @ 60 FPS s digitální stabilizací
Jaká je doba letu Mantis Q?

Na plně nabitou baterii 3S 2800 mAh Lipo je doba letu zhruba 33 minut, při konstantní rychlosti 25 km/h a v bezvětří. (Ve visu cca 30 minut).

Jaký typ baterie se používá v Mantis Q a jak dlouho trvá nabíjení?

Mantis Q používá baterii Lipo 3S 2800 mAh a plně se nabije za 1 hodinu.

Jaké pokročilé letové režimy Mantis Q má?

Mantis Q přichází s inteligentními letovými režimy, jako je Journey, POI (Point of Interest) a Visual Tracking. Můžete také letět v režimu Angle, abyste získali plynulé kinematografické záběry, nebo ve sportovním režimu pro mnohem rychlejší letecké zážitky.

Jak rychle může Mantis Q létat?

Mantis Q může letět rychlostí až 21,6 km/h v režimu Angle, 72 km/h v režimu Sport, v režimu Manual, 18 km/h (nedoporučuje se) a 14,4 km/h při létání v interiéru s režimem IPS.

Jak funguje Detekce obličeje?

Detekce obličeje je aktivována v aplikaci u nastavení fotoaparátu. Po aktivaci bude Mantis Q schopen detekovat obličej v rozsahu 1-4 metrů. Po detekci obličeje bude Mantis Q odpočítávat 3 sekundy a pak pořídí fotografii.

Může Mantis Q létat uvnitř?

Ano. Mantis Q je vybaven ultrazvukovým senzorem a systémem vnitřní polohy (IPS), díky čemuž je natolik bezpečný a stabilní, aby mohl létat v interiéru.

Vrátí se domů Mantis Q do své startovní polohy, když se baterie dostane přes určité procento?

Když se baterie na Mantis Q dostane na méně než 20% kapacity, budete přes aplikaci upozorněni na vybitou baterii. Dálkový ovladač mezitím vydá pokyn a dron si spustí funkci automatického návratu, z důvodu vybité baterie. Pak Mantis Q automaticky doletí zpět do startovního bodu.

Co se stane, když mám hovor uprostřed létání?

Pokud dostanete hovor uprostřed létání, Mantis Q může být ovládán jako obvykle.

Má Mantis Q bezletové zóny?

Ano. Mantis Q je programován tak, aby zabránil létání v bezletových zónách. Existuje spousta skvělých míst k letu, ale existují určitá omezení. Před letem se ujistěte, že jste si vědomi místních předpisů a povolení! Pro každý let vždy volte široký prostor, daleko od lidí a majetku. Nikdy nelétejte přímo nad lidmi nebo zvířaty!

Mantis Q - FAQ

Článek je zařazen do následujicích kategorií:

Článek byl vytvořen 15. 5. 2019. Poslední úprava proběhla 15. 5. 2019.
   Copyright © 1991-2019 Astra, spol. s r. o. - Modelářský velkoobchod. Prakšičká 2589, Uherský Brod, Česká republika.