Blog » Kovové modely Bburago - novinky zima 2019

LOGO BURAGO

Uplynulo pár měsíců a už tu opět máme řadu zajímavých novinek od firmy Bburago. Kovové sběratelské modely zkrátka nikdy nezklamou! Stále je na co se těšit a stále přichází nové kovové modely. Tentokrát si představíme jedinečný Bugatti Chiron Crystal Version, supersport Bugatti Divo, formule Ferrari pro sezónu 2019 a pro nejmenší děti automyčku.

Unikátní model Bugatti Chiron Crystal Version

Prvni novinkou od Bburaga je unikátní sběratelký model auta Bugatti Chiron Crystal Version v měřítku 1:18. Model je vyrobený z kovových a plastových dílů ve velmi detailním provedení. Model je ručně pokrytý celkem 7 764 křišťály Swarovski. Model je primárně určen pro sběratele.

Model je přibližně 24 cm dlouhý. Barevné provedení je převážně v černými křišťály, lemování je zvýrazněno čirými křišťály. Interier vozidla je v imitaci hnědé kůži.

Bugatti Chiron je dvoudveřové sportovní auto. Chiron byl představen dne 1. března 2016 na Ženevské motorové show. Stejně jako ve Veyronu je v Chironu 8-litrový W16 motor s čtyřmi turbodmychadly o výkonu 1500 koní. Předpokládaná maximální rychlost je přes 465 km/h. Má konstrukci z karbonu, nezávislé odpružení a pohon všech kol.

Kovový model Bburago - Bugatti Chiron Crystal Version
Obrázek: Sběratelský model Bugatti Chiron Crystal Version

Sběratelský model Bugatti Divo 1:18

Mezi novinami od Bburaga je sběratelská model auta Bugatti Divo v měřítku 1:18 (délka asi 24 cm). Model je vyrobený z kovových a plastových dílů v detailním provedení. Model se dodává ve stříbrném provedení, která má otevíratelnou kapotu, dveře a natáčení kop pomocí volantu.

Divo se světu představil v průběhu roku 2018 automobilového týdne v kalifornském Monterey. Vůz je pojmenovaný po dvojnásobném vítězi závodu Targa Florio Albertu Divovi. Divo sice využívá základ v Chironu, na jeho karoserii byste to ale rozhodně nepoznali. Jeho vizáž s novými světly nebo přepracovanou střechou je totiž mnohem agresivnější, a to kvůli jeho zaměření. Jestliže Chiron byl navržen pro co nejvyšší maximální rychlost, u Diva šla o co nejlepší schopnosti v zatáčkách. Stejný zůstává také motor, čtyřikrát přeplňovaný osmilitrový šestnácti-válec o objemu osmi litrů naladěný na 1.500 koní (1100 kW), maximálka omezena na 380 km/h. Výroba Bugatti Divo je striktně omezená na 40 postavených kusů, které jsou předem prodány.

Kovový model Bburago - Bugatti Divo 1:18
Kovový model Bugatti Divo 1:18

Modely formulí Ferrari SF90

Soutěžní vůz Formule 1 pro sezónu 2019 je Ferrari SF90. Netradiční název souvisí s 90. výročí založení automobilky. Ferrari SF90 je šedesátým pátým vozem, které Ferrari postavilo pro potřeby mistrovství světa Formule 1 a je šestým v hybridní éře. Bburago pro Vás připravilo skvěle zpracované kovové modely obou týmových jezdců - #5 Sebastian Vettel a #16 Charles Leclerc.

Ferrari SF90 je poháněn motorem o objemu 1600 ccm o výkonu přes 1000 koňských sil. Hmotnost monopostu je 743 kg. Aby vůz vyhovoval předpisům sezóny 2019, Ferrari přepracovalo design předního křídla. Přítlak na přední pneumatiky není nejvyšší, ale vůz je mnohem lépe předvidatelný v zatáčkách.

Automyčka Bburago Car Wash pro děti

Poslední novinou od Bburaga je automyčka Car Wash. Automyčka sice nemá nic společného se sběratelskými modely aut, nícméně se jedná o velice zajímavý výrobek, který dokáže děti zabavit na dlouhou dobu.

Automyčka je vyrobená z atraktivně probarvených plastových dílků, které lze lehce složit a rozložit. Obsahuje mnoho doplňků. Na základně, která je na baterie se nachází zvuková tlačítka, semafor, nádobka na vodu, kolečko, které otáčí plošinou s autíčke,. Do nádobky určenou na vodu si můžete nalít vodu.

Automyčka bude fungovat až po připojení semaforu k základně. Na semaforu se rozsvítí různá světla podle toho jaké zvukové tlačítko zmáčknete:

  • ventilátor – rozsvítí se oranžová,
  • mytí auta – rozsvítí se červená,
  • sprchování – rozsvítí se zelená.

Poslední tlačítko je klíč, který zvukově imituje startování auta. Obrázková maketa s nakreslenými budovami, slouží jako pozadí automyčky. Je vyrobena z tvrdého papíru. Součástí balení je najíždějící a vyjíždějící rampa, oblouky zastřešení, držák oblouků zastřešení, ventilátor, kartáče, zábrany na krajnice cesty.

Součástí balení je i jedno autíčko v měřítku 1:43 (délka asi 10 cm). Autíčko je v různých značkách a barvách vyrobené z kovových a plastových dílů.

Automyčka Bburago Car Wash pro děti
Automyčka Bburago Car Wash pro děti

Článek je zařazen do následujicích kategorií:

Článek byl vytvořen 11. 12. 2019. Poslední úprava proběhla 11. 12. 2019.
   Copyright © 1991-2020 Astra, spol. s r. o. - Modelářský velkoobchod. Prakšičká 2589, Uherský Brod, Česká republika.