Blog » Jak vybrat šlapací traktor

Logo Falk

Chcete se dozvědět, jak vybrat dětský šlapací traktor? Podívejte se na tento článek, ve kterém naleznete vše potřebné pro výběr šlapacícího traktoru pro děti

Mnoho z nás si asi nemůže dovolit mít zaparkován skutečný traktor nebo bagr Claas před domem či na zahradě. Splnění svého snu, nebo snu našeho dítěte, však může být tak snadné. Stačí, když objevíte kouzlo a kvalitu šlapacích traktorů značky FALK. Tyto produkty jsou vyráběny v EU a splňují tedy ty nejpřísnější nároky na kvalitu a funkčnost.

Díky vysoké kvalitě použitých plastů je zaručena dlouhá životnost těchto traktorů. Traktor je propracovaný do nejmenších detailů. Je velmi snadno ovladatelný.

Dětský šlapací traktor Falk Claas Axos
Dětský šlapací traktor Falk Claas Axos

Existuje celá řada rypadel, traktorů a bagrů, s příslušenstvím nebo bez něj. Než se však rozhodnete koupit šlapací traktor, je dobré najít odpověď na několik důležitých otázek.

Parametrů a kritérií, podle čeho vybírat ten nejvhodnější traktor nebo bagr, je mnoho. Asi nejdůležitějším kritériem je věk dítěte. Zvláště u lepších značek, kam patří bezesporu i produkty FALK, je každý šlapací traktor určen pro děti v určitém věkovém rozmezí a není tedy nutné kupovat každý rok nový stroj.

Důležitým kritériem, které bychom neměli při výběru podcenit, je také maximální nosnost a použité plastové díly. Některé jsou opatřeny navíc ještě gumou, která zabraňuje nadměrnému hluku, třasu a snižuje opotřebení plastových dílů.

Důležitým parametrem je také to, zda můžeme nastavit sedačku a do jaké výšky. U dražších strojů je také zcela běžné, že je pohon na řetěz zcela zakrytý.

Hodně napoví také síla (průměr) ocelové zadní osy (zcela běžný průměr se pohybuje okolo 12 mm).

Pokud máme zodpovězeny všechny výše uvedené dotazy, nezbývá nic jiného, než zvolit ten typ, který se nám opravdu nejvíce líbí, vybrat barvu nebo doporučené příslušenství (vlečku, rypadlo, otočné sedátko, atp.).

Dětský šlapací traktor Falk Farm Lander Z240X
Dětský šlapací traktor Falk Farm Lander Z240X

Krátké shrnutí důležitých vlastností:

  • posuvné sedátko
  • pedály s excentrickým ložiskem (možnost dopnutí řetězu)
  • snadná ovladatelnost, vysoká kvalita plastu
  • záběrový vzorek kol
  • ochranný rám za sedadlem
  • maketové zpracování, možnost otevírání kapoty apod.
  • funkční doporučené příslušenství (nakladač, rypadlo)

Článek je zařazen do následujicích kategorií:

Článek byl vytvořen 6. 12. 2018. Poslední úprava proběhla 6. 12. 2018.
   Copyright © 1991-2020 Astra, spol. s r. o. - Modelářský velkoobchod. Prakšická 2589, Uherský Brod, Česká republika.