Blog » H520 - FAQ

H520 - FAQ

Často kladené dotazy

H520 - FAQ
Jaká je nejvyšší rychlost větru, pro let s dronem H520?

Až 6 BfT. Cca. 50 km / h

Při jakých teplotách může H520 letět?

H520 může létat v teplotách od -10 ° C do asi 40 ° C. Baterie by však neměla být studená. Studená baterie může ztratit až 40% svého výkonu. Při teplotách nad 40 ° C se může při nepřetržitém provozu vyskytnout problém s elektronikou.

Jaké faktory mohou ovlivnit dobu letu?

Teplota, užitečné zatížení, nadmořská výška a vítr.

Jaké jsou výhody 6 vrtulí?

Odolnost, bezpečnost a nízká hlučnost. H520 je stabilní i v silném větru a tišší než Kvadrokoptéra. Navíc při poruše či nárazu je dron plně řiditelný i s 5 rotory.

Kdy zapne H520 režim 5 motorů?

Pokud se vrtule rozbije nebo motor selže, H520 se přepne do režimu 5 rotorů a bude pokračovat v letu.

Jaká je maximální vzletová hmotnost modelu H520?

Max. 2,5 kg.

Které satelitní systémy používá H520?

Je schopno využít systémy GPS a GLONASS.

Jak funguje detekce překážek?

OBS je vpřed orientovaný systém založený na ultrazvukové technologii. Pokud je zjištěna pevná překážka, H520 se zastaví ve vzdálenosti 4,5 m. Objekty musí mít alespoň velikost palce. Když je OBS zapnutý, rychlost letu je omezena na 25 km / h.

Mohou být mapy uloženy na dálkovém ovladači?

Ano lze, ale je zde omezený úložný prostor. Ujistěte se, že žádná mapa není větší než 100 MB. To by zbytečně zpomalilo systém. Místo toho rozdělte oblast na několik malých map.

Jak často musím svůj H520 kalibrovat?

Ideálně před každou změnou místa startu, nebo pokud neletí stabilně ve vzduchu, i když je k dispozici GPS signál nebo pokud dálkové ovládání v DataPilotu zobrazuje červený stavový kód, oznamující nutnost provedení kalibrace.

Už jsem re-kalibroval H520, ale drone stále letí docela nestabilní. Co bych měl dělat?

Při kalibraci se ujistěte, že kolem dronu není kov. To může ovlivnit vnitřní kompas. Zkontrolujte pohyby křížových ovladačů v RC monitoru. Pokud jsou reakce na ovládání pomalé, změňte nastavení dvojích výchylek (přepínač zajíc / želva).

Co se stane, když dojde ke ztrátě rádiového spojení s H520?

H520 má zvlášť signál na ovládání a na video přenos. Ztráta komunikace - ztráta přenosu obrazu (5,8 GHz). H520 zůstává plně ovladatelný se všemi funkcemi. Jakmile se obnoví signál, obnoví se přenos obrazu.

Pokud dojde ke ztrátě spojení zajišťující ovládání, H520 se automaticky vrátí na místo startu. Pokud je spojení obnoveno, režim návratu se ukončí.

Co se stane, když se baterie vybije?

H520 počítá v závislosti na vzdálenosti a napětí baterie, kdy je nutné aktivovat návrat domů. Tím je zajištěn bezpečný návrat do startovacího bodu. (Od verze 1.4.9)

Má H520 nouzové zastavení motorů?

Posunutím plynové páky na minimum a současným trojitým stisknutím červeného tlačítka se spustí nouzové vypnutí motorů. Pozor: Používejte pouze v případě nouze. Není možný restart motorů!

Jak se starat o mé baterie?

LiPo baterie jsou vysoce výkonné zdroje energie a vyžadují určitou péči. Ideální pro péči o baterie HV LiPo je nabíječka Duo DY5 od firmy Yuneec. Ta umožňuje nejen automatizované nabíjení a vybíjení (dvou baterií současně), ale také nabití baterií na skladovací napětí.

Základní pravidla pro používání baterií:

  • Pokud není baterie používána déle než týden, nabijte ji / vybijte na skladovací napětí
  • Nikdy nepoužívejte / nenabíjejte baterii, když je velmi horká nebo studená

Během prvních deseti nabíjecích cyklů by měla být baterie vybitá na minimálně 30% své kapacity. Později můžete letět i pod 20% kapacity, ne však méně než 10%. Automatická funkce "nouzový návrat" je nouzový program a měla by být používána pouze v případě nejvyšší nouze.

Proč funguje dálkové ovládání tak pomalu?

Podobně jako každý tablet je paměť Android tabletu v ST16S omezená. Přílišné množství obrázků, map a aplikací zpomaluje váš systém.

  • Ukládejte pouze mapy (max. 100 MB), které potřebujete pravidelně
  • Čas od času odstraňujte staré snímky a videa ze zařízení ST16S
  • Neinstalujte zbytečné aplikace dálkového ovládání
Existují nějaké části podléhající opotřebení? Jaký je interval údržby?

Mezi díly podléhající opotřebení patří: vrtule, držáky vrtulí a baterie. Vrtule a držáky vrtulí jsou vyrobeny z plastu a mohou se opotřebovat. Pokud má vrtule po uzamčení vůli, musí být vyměněna vrtule i držák vrtule. Po 200 letových hodinách by mělo dojít k výměně vrtulí i držáků na všech 6-ti ramenech. Nečistoty (například prach a písek) mohou znečišťovat ložiska motorů nebo se mohou usadit v mechanice podvozku, to lze opatrně vyfoukat stlačeným vzduchem. Pokud to nepomůže, musí být odpovídající díl vyměněn.

H520 - FAQ

Článek je zařazen do následujicích kategorií:

Článek byl vytvořen 23. 5. 2019. Poslední úprava proběhla 23. 5. 2019.
   Copyright © 1991-2019 Astra, spol. s r. o. - Modelářský velkoobchod. Prakšičká 2589, Uherský Brod, Česká republika.