Blog » Duální nabíječ Yuneec DY5 pro Yuneec H520/H Plus

Firma Yuneec má v nabídce duální nabíječ DY5 pro baterie dronu Yuneec Typhoon H520 a Yuneec Typhoon Typhoon H Plus. Jelikož něco takového na trhu opravdu chybí, bude určitě velmi žádaná mezi uživateli.

Nabíječ Yuneec

Nabíječ DY5 má originální konektory pro baterie, není potřeba nic předělávat. Jen vemete baterii a dáte ji do slotu. Nabíječ disponuje barevným displejem, pro každý slot samostatně.

Na displeji můžete vidět hodnoty:

  • Napětí ve voltech jednotlivých článků baterie.
  • Graficky znázorněná nabitost baterie.
  • Stopky, které měří čas nabíjení nebo vybíjení.
  • Procentuální hodnota stavu baterie.
  • Kolik se do baterie nabilo nebo vybilo v mAh

Displej je jasně čitelný, přehledný a ve velikosti 3x3 cm nijak nezabírá místa na čelním panelu. Pod displeji jsou ještě tlačítka po spuštění nabíjení.

Parametry nabíječky DY5 jsou plně dostačující pro baterie do dronu H520 a H Plus. Nabíjecí proud je 6 A (originální nabíječka nabíjí proudem 4 A). Zcela vybitá baterie je tedy plně nabitá za cca 1,5 hodiny. Velikost balančního proudu je opět nadstandardně velký 400 mA (originální nabíječka mala proud 300 mA).

Na levém boku nabíječe najdete napájecí zásuvku a USB konektor pro nabíjení ovladače ST16, mobilního telefonu a jiné elektroniky. Výstup je 5 V/2 A. Napájení nabíječe je ze sítě 110-240V, 50/60 Hz.

Ovládání nabíječe

Zapnutí nebo ukončení nabíjení se provádí krátkým stisknutím tlačítka (pod příslušeným kanálem). Hned po vložení se na displeji zobrazí stav baterie a po stisknutí tlačítka se změní stav z IDLE na CHG. Během nabíjení je zapnut integrovaný ventilátor, který ochlazuje elektroniku nabíječe.

Pokud stisknete tlačítko déle než 3 sekundy, pak je nabíječ uveden do režimu pro dlouhodobé uskladnění baterií (Storage). Na displeji se zobrazí nápis STOR a nabíječ dobije nebo vybije jednotlivé články baterie na napětí 3.85 V. Vybíjecí proud je 1.5 A, takže plně nabitou baterii připravíte pro dlouhodobé skladování asi za 2 hodiny.

Slovo na závěr

Pokud máte nebo uvažujete o koupi dronu Yuneec Typhoon H, nabíječ DY3 jistě oceníte. Jedinou nevýhodou je, že nabíječ nedisponuje žádným signalizačním tónem pro upozornění ukončení nabíjecího procesu. Jste tedy odkázáni na displej nebo na chod chladicích ventilátorů.

Článek je zařazen do následujicích kategorií:

Článek byl vytvořen 4. 6. 2018. Poslední úprava proběhla 4. 6. 2018.
   Copyright © 1991-2020 Astra, spol. s r. o. - Modelářský velkoobchod. Prakšičká 2589, Uherský Brod, Česká republika.