Blog » Dřevěné modely lodí - novinka v sortimentu

Historická loď

V následujícím článku Vám nabízíme ukázku nových maketových modelů lodí, které u nás můžete zakoupit. Ke každé značce je doplněn stručný komentář. V nabídce najdete modely kitové i hotové, jak historické, tak moderní.

Stavba modelů

Každý, kdo zatouží po vlastní vlastnoručně vyrobené lodi, se musí připravit na to, že bude mít po řadu týdnů či měsíců po večerech dělat. Znamená to mít určitou zručnost a znalost páce s různými materiály, lepidly, barvami a laky. Ve stavebnici je především základní stavební materiál, stavební podklady a množství drobných či miniaturních součástí a dekorací. Nicméně tato práce vám dá nahlédnout do tajů konstrukce lodí, do historie skutečných lodí a častokrát i může přivést ke komunitě lidí, posedlými stejnou vášní k lodnímu modelářství.

Lepení modelů

Při stavbě modelů dřevěných lodí se používají k lepení různé druhy lepidel, které se využívají především podle materiálů, které se lepí.

  • Disperzní lepidla se nejčastěji používají pro lepení dvou dřev, papíru, textilu a jiných porézních materiálů. Lepidla jsou netoxické, po zaschnutí jsou většinou čiré a dobře se brousí a lepí bez zápachu. Proto je lze využívat i v bytu aniž by to negativně pocítila rodina.
  • Sekundová (vteřinová) lepidla patří do rodiny kyanoakrylátových lepidel, která dokáží během chvíle slepit nejen porézní ale i neporézní a různorodé materiály. Lepící schopnosti se dosahuje působením vlhkosti v lepeném materiálu nebo lze lepení urychlit pomocí aktivátoru. Až na výjimky jde o agresivní chemikálii, při jejímž použití je potřeba dbát opatrnosti (dráždící nosní sliznice a oči). Je dobrou volbou při lepení plastů, laminátu či kovů. Opracovat lze snadno obroušením.
  • Epoxidové lepidla jsou skvělé pro univerzální lepení širokého spektra materiálů, jako jsou balsa, dřevo, kovy, lexan, sklo a keramika, uhlík, styren, termoplastické isomery, lamináty apod. Jsou vyráběny pro rychlé zpracování jako dvousložkové v různé době vytvrdnutí a míchají se v poměru 1:1. Odolávají chemikáliím a vodě, po vytvrzení jsou poměrně tvrdé, lze je bez problémů brousit.
Amati

Značka AMATI - kompletní nabídka zde

Firma Amati byla založena v Turíně v roce 1879, původně působila v oblasti umělecké činnosti, před 130 lety započala výroba lodních modelů a od té doby se svými designéry, umělci a konstruktéry nabízí modelářským nadšencům jen ty nejlepší a nejmodernější výrobky.

Dnes představuje rozsáhlý záběr a různorodé modely, které uspokojí všechny: od slavných a krásných jachet až po historické galeony, světově proslulé parníky, sportovní lodě a ponorky. Vysoká kvalita materiálů, podrobné konstrukční plány a originalita výrobků jsou vždy doprovázeny novými podněty, to vše firmu Amati posunulo mezi světovou elitu výrobců modelů lodí.

Všechny modely lodí mají vyčerpávající montážní plány a pokyny krok za krokem pro začátečníky i zkušené modeláře, pro dlouhé hodiny zábavného modelářství.

Ve výrobním segmentu se nachází miniaturní modely lodí do láhve, historické starověké lodě z období starého Egypta, Řecka, Skandinávie, Číny, středověké lodě, parníky, čluny, plachetnice, sportovní lodě a moderní jachty.

Podle úrovně zkušeností, které jsou potřebné pro stavbu, lze stavebnice rozdělit pro začátečníky, mírně pokročilé, pokročilé nebo experty. Výrobce nabízí i hotové modely maket lodí, zde jde o sportovní dřevěné historické i modernější a moderní sportovní či rychlostní čluny.

Ukázka oblíbených modelů

KR-25003

AMATI Hannah 1:300 kit do láhve - Sníte, o historické lodi ve skleněné láhvi? Krásná dekorace AMATI Golden Yacht 1:300 obsahuje vše pro sestavení a vy si můžete dopřát to potěšení a uskutečnit stavbu lodi v láhvi. aserem řezané dřevěné díly, leptaná mosazná paluba, kýl, kování, ozdobné prvky a krásná skleněná láhev, vše je v sadě.

Když generál George Washington převzal velení armády, nemělo americké námořnictvo žádné loďstvo, které by se mohlo utkat s anglickým námořnictvem. Proto George koupil škuner Hannah, který se v roce 1775 stal první lodí amerického námořnictva.

KR-25035

AMATI Aquarama italský sportovní člun - Stavebnice lodi, AMATI Aquarama italský sportovní člun v měřítku 1:10, kit. Model lze použít jako statickou maketu nebo jej vyrobit jako funkční a vybavit jej pohonem a dálkovým ovládáním. Jde o celodřevěný model vyrobený klasicky, z laserem řezaných dílů, slepen, lakován. Sedačky a čalounění jsou již hotovy.

VICTORY MODELS

Značka VICTORY MODELS - kompletní nabídka zde

Značka VICTORY MODELS spadající pod firmu AMATI, vyrábí detailně zpracované modely v italské Toríně. Předností značky jsou opravdu věrně zpracované makety lodí. Pro výrobu jsou použity nejlepší materiály.

V posledních letech společnost plně využila počítačového designu a moderních materiálů ke zvýšení kvality svých produktů. Tato kombinace tradiční kvality a nejmodernější technologie učinily společnost nejen nejstarším, ale i nejinovativnějším výrobce modelů v Itálii.

Všechny modely přicházejí se vším, co potřebujete, kromě nářadí, nátěru a lepidla.

Ukázka oblíbených modelů

KR-25065

VICTORY MODELS H.M.S. Vanguard 1798 1:72 - byla Nelsonova vlajková loď u slavné Bitvy Nilu roku 1798. Vanguard pod velením Thomase Slada, byla jedním ze čtrnácti střelných lodí třetího stupně. Práce na lodi započali 9. prosince 1779. Během této doby však Anglie nebyla ve válce, takže stavba byla velmi pomalá. V důsledku toho byla dokončena až 6. března 1787.

Velmi důsledně propracovaná stavebnice obsahuje pouze laserem řezané dřevěné díly. Mnoho mosazných detailů, které obsahují okenní rámy, kování, monogramy atd.

KR-25000

VICTORY MODELS H.M. Granado 1741 1:64 - Granado byla uveden do provozu 14. září 1741. Stavba lodí této řady se vrátila k Thomasovi Sladeovi, který byl proslulý výrobou lodí. Granadoovy linie a řezbářství byly pro tento typ lodi velmi neobvyklé, jedinečné a dodávají lodi osobitost.

Stavebnice Granada se stává z kýlu, rámy a paluby. Všechny díly jsou v luxusní kvalitě, ať již z kovu nebo dřeva. Detailní plány, stavební manuál a dokumentace jsou součástí stavebnice.

CALDERCRAFT

Značka CALDERCRAFT - kompletní nabídka zde

Caldercraft je značka spadající pod společnost JOTiKa. Výrobní a distribuční práva společnosti Caldercraft byly společností JoTiKa koupeny v roce 1992. Hlavní cílem značky CALDERCRAFT je nejen vyrábět modely lodí, ale vyrábět skutečné repliky lodních souprav s důrazem na kvalitu, jemné detaily a celkovou autentičnost.

K výrobě dílů používá nejmodernější technologie 3D zpracování a díly jsou přesně opracovány pomocí CNC strojů, díky tomu je možno dosáhnout požadované vysoké kvality modelů.

V současné době společnost vyrábí více než 100 modelů, od statických modelů řady Men of War, přes parní jachty a ponorky ze druhé světové války až po motorové čluny s rychlostí 80 km / h. K tomu je nabízeno veškeré příslušenství včetně kování, osvětlení apod.

Ukázka oblíbených modelů

KR-29005

CALDERCRAFT H.M Supply briga 1759 1:64 - byla postavena v roce 1759 jako dopravní loď. Ta bylo přestavěna do ozbrojené výbavy až v 1786 a ve své modifikované podobě vstoupila do historických knih jako jedna z prvních britských lodí v australských vodách.

Je také považováno za první loď, která dorazila do Port Jackson, a proto je známá jako loď, z níž byla založena Austrálie. Stavební konstrukce lodi byla vyvinuta pro nováčky při stavbě historických lodí. Všechny dřevěné díly jsou přesně řezané na CNC. Souprava obsahuje kanony, kotvy, okna, a bloky.

KR-27024

CALDERCRAFT Resolve zaoceánský parník 1:48 - Britský zaoceánský remorkér. Podlouhlý elegantní trup dává modelu jistotu a vyváženou jízdu i za větší rychlosti.

Pro tento model je ideální parní stroj. S parním strojem Victor Maxi Twin KR-22310 je model velmi dobře motorizovaný a plynulost ovládání páry poskytuje nádherný pohled na vodu.

CONSTRUCTO

Značka CONSTRUCTO - kompletní nabídka zde

Constructo je jedním z nejznámějších výrobců historických modelů lodí ze Španělska. Společnost především cílí na začínající modeláře a nováčky v tomto koníčku. Tomu odpovídají i snadno pochopitelné konstrukce modelů s detailními stavebními pokyny a dokonalou prezentací stavebnice.

To vše umožňuje rychlou a bezproblémovou stavbu v relativně krátkém čase. Stavební plány a návody jsou špičkově zpracované, vedou stavbu krok za krokem. Zároveň jsou sady levné a atraktivně zabalené, díky čemuž získala společnost věrný okruh zákazníků. Dřevěné části jsou částečně vyříznuty laserem a částečně předvrtány.

Ukázka oblíbených modelů

KR-23416

CONSTRUCTO Vikingská loď Junior - typická válečná loď Vikingů, která se bude vyjímat na stole každého dobrodruha.

Dřevěná stavebnice sady junior je pečlivě připravená sada vhodná pro děti od 8 let. Snadné stavbě napomáhá plně ilustrovaná příručka. Stavebnice obsahuje všechny díly z bukového dřeva. Díly jsou vyřezané, opracované a připravené pro slepení. Stavební návod obsahuje barevné obrázky znázorňující postup krok za krokem, včetně lepení a barvení.

KR-23710

CONSTRUCTO Altair plachetnice 1931 1:67 - byla postavena v roce 1931 Williamem Fifem III v Fairlie (Skotsko u ústí řeky Clyde). Model z řady Atlantis obsahuje přesně vyřezané díly. Ilustrační návod vede stavbu krok za krokem.

COREL

Značka COREL - kompletní nabídka zde

Italská firma Corel patří mezi nejznámější výrobce stavebnic dřevěných modelů lodí. Počátky sahají do roku 1971, sety jsou známy svou vybaveností miniaturami lodního příslušenství, zvláště přesnými odlitky z mosazi a mědi, které mohou být i pozlaceny. Důležitou součástí stavebnic jsou dřevěné díly a polotovary, zde je kladen důraz na kvalitu dřev a přesnost opracování.

Modely dřevěných maket neplovoucích lodí Corel jsou mezi lodními modeláři oblíbeny hlavně kvůli kvalitě zpracování, vysokému obsahu detailů a množství příslušenství. Dřevěné díly jsou čistě vyřezány na CNC strojích. Součástí stavebnic je kompletní dokumentace ke stavbě.

Ukázka oblíbených modelů

KR-21311

COREL La Couronne 1636 1:100 - Kardinálu Richelieu se podařilo sjednotit konkurenční přístavní města Francie a připravit loďařský program jako přípravu na střet s Angličany a Španěly. Výsledkem byla velká loď s mohutnou výzbrojí 72 děl a až 600 mužů posádky. Přes obavy byla Couronne překvapivě dobře manévrovatelná.

V balení jsou dřevěné díly, lišty a množství kování, příslušenství, velké stavební plány v měřítku 1: 1 a mnoho perspektivních výkresů usnadňují montáž. Určeno pro zkušené modeláře.

KR-20151

COREL Drachen Monotype Regatta 1:25 - je stavebnice italské rybářské lodi typické pro střední Jadran a ve své době v oblastech kolem ústí Savia a Gargano. Plán je velmi detailní, v balení jsou dřevěné díly, lišty a množství kování, lanoví, plátno na plachty, spousta příslušenství a dekorace.

KIADE

Značka KIADE - kompletní nabídka zde

Na luxusní hotové neplovoucí modely lodí se specializuje firma Kiade. Jde o výrobky, které jsou na vysoké řemeslné úrovni zpracování a jsou známy svou kvalitou a vysokou shodností modelů s reálnými vzory. Tým špičkových řemeslníků se specializuje na jednotlivé výrobní činnosti, jako jsou dřevařské práce, výroba kovových součástí, řezbářství či lakování, lepení a finální montáž.

Kiade je značka, která reprodukuje modely co nejblíže skutečnosti. Aby toho bylo dosaženo, pracuje se na základě přesných plánů a fotografií. Pro výrobu modelů se používají pouze ty nejkvalitnější dřeviny. Vše je vyráběno poctivě ručně. Model je ve finále broušen a lakován. Pro dosažení dokonale hladkého trupu a paluby se aplikuje 10 vrstev laku (pro lakované modely) nebo 4 nátěrové barvy a 2 nátěrové laky (pro barvené modely), protínajících se stále jemnějšími fázemi broušení. Závěrečná fáze spočívá v aplikaci několika vrstev lesklého laku, který má vytvořit charakter "zrcadlového efektu" pro lodě vyrobené z mahagonu. Všechno čalounění a prvky plachet jsou sestaveny a šity ručně.

Stojánek je vyroben z mahagonu a je lakován stejnou technologií jako model. Nakonec je vydán očíslovaný "KIADE modelový certifikát pravosti", který zaručuje shodu modelu lodi. Modely lodí jsou dekorativní předměty a jako originální dárek pro milovníky lodí.

Ukázka oblíbených modelů

KR-25508

KIADE Riva Aquarama 1:10 - Klenot od firmy Kiade s výhradní licencí Riva. Hotový model je postaven z mahagonu přesně jako skutečná loď s přesným kováním (chromovaná mosaz), čalouněná sedadla, dokonale hladký trup v zrcadlovém lesku (10 vrstev laku).

Luxusní provedení makety skutečné lodi, neuvěřitelně detailní zpracování do nejmenších podrobností. Věrná přístrojová deska s volantem a detailním kokpitem¨, větrný štítek s kovovým kováním a stěračem, reflektor, světla, řada drobných kování, perfektní zpracování dřevěných částí trupu.

KR-25631

KIADE Riva Aquariva Super 1:18 - Hotový model je postaven přesně jako skutečná loď do nejmenších detailů. Navazuje na historické lodi Riva moderním pojetím a vybavením, odpovídajícím této době. Postavena podle původních 3D plánů, originální čalounění, kování atd.

Luxusní provedení makety skutečné lodi, neuvěřitelně detailní zpracování do nejmenších podrobností.

MAMOLI

Značka MAMOLI - kompletní nabídka zde

Italská firma Mamoli vyrábí stavebnice modelů lodí již více než 20 let. Kvalita zpracování je vynikající a plně srovnatelná s nejlepšími italskými výrobci. Sady Mamoli obsahují širokou škálu dřev, jako ořech, dub, mahagon, buk, borovice, Tanganyika a cizokrajná dřeva.

K dispozici je kompletní lanoví z konopí. Miniaturní odlitky jsou kovové, převážně mosazné nebo nabarvené. K dispozici jsou kompletní sady plánů a stavebních pokynů.

Ukázka oblíbených modelů

KR-21735

MAMOLI Hunter kutr 1:72 - Loď královského námořnictva byla postavena proti pirátům a pašerákům, odtud název Hunter - lovec. Ve výzbroji bylo 12 děl.

Hunter byl poměrně těžce ozbrojený Kutr (také nazývaný "řezník"). Bylo stavěno několik verzí, ale lodě si byly velmi podobné. Měly zastavit škody způsobené pašeráky - odtud název Hunter "lovec".

KR-21782

MAMOLI Blackbeard 1:57 - Loď známého anglického piráta a lupiče jménem Edward Teach (1680 - 22 listopadu 1718). Byl to známý "postrach moří", i když jeho dobrodružný život trval jen krátce.

Co víme o Blackbeardu, známém pirátovi, je hlavně směsice historek, legend a fikcí. Edward Teach, což bylo jeho skutečné jméno, děsil velké množství lodí na moři, a byl notoricky známým "postrachem moří", i když jeho dobrodružný život trval jen krátce.

MINI MAMOLI

Značka MINI MAMOLI - kompletní nabídka zde

Historické modely lodí podle vzoru Mamoli. Modely Mini Mamoli nabízejí velmi podrobné, vysoce kvalitní zpracování a snadno se staví. Trup z masivního dřeva je předem tvarovaný. Individuální plány a jednoduché instrukce zajišťují rychlou stavbu modelu, který si rádi vystavíte. Průměrná doba montáže je 15-20 hodin.

Ukázka oblíbených modelů

KR-21805

MINI MAMOLI Capitain Morgan 1:135 - Model lodi Capitain Morgan, z řady Mini Mamoli, v měřítku 1:135. Vhodné pro začínající modeláře. Model lze sestavit během několika hodin. Vhodné od 14 let.

Sada obsahuje: strojově vyřezané díly, kompletní kovové díly, návod, lodní stojánek.

ROMARIN

Značka ROMARIN - kompletní nabídka zde

Modely lodí Robbe Modellsport od roku 2015 spadají pod společnost Krick Modelltechnik a jsou distribuovány pod značkou ROMARIN. Bývalé výrobky Robbe jsou distribuovány pod značkou "romarin krick".

Společnost Krick převzala téměř všechny konstrukce a snaží se pokračovat v tradici těchto atraktivní modelů, včetně velmi bohatého příslušenství, které doplní modely o mnoho zajímavých detailů. Právě bohaté příslušenství dělá tuto značku tak žádanou.

Ukázka oblíbených modelů

KR-ro1045

ROMARIN San Diego Mega jachta - Stavebnice RC modelu luxusní jachty od firmy ROMARIN, San Diego Mega jachta kit 1:25. Model je 1,27m dlouhý, vyniká realistickou jízdou. Obsahuje plastové díly trupu, paluby a interiéru, dřevěné součásti konstrukce, průhledný díl kabiny, kovové součásti, montážní součásti a příslušenství, návod.

Jachta San Diego je typem luxusní jachty, které kotví v mnoha přístavech moří, model je prostorný a velký téměř 1,3m, určen je pro pokročilé lodní modeláře. Nabízí se jako stavebnice, kterou je nutné sestavit slepením dílů a vybavit RC soupravou a pohonem, sestávajícím z motorů řady 700 až 800, lodních šroubů a regulátoru s baterií. Modeláři je zde ponechán volný prostor pro kreativitu, zda chce mít model pro pohodovou jízdu nebo svižný rychlý člun.

Článek byl vytvořen 16. 3. 2018. Poslední úprava proběhla 16. 3. 2018.
   Copyright © 1991-2019 Astra, spol. s r. o. - Modelářský velkoobchod. Prakšičká 2589, Uherský Brod, Česká republika.