Blog » Castle Live Link

Obsah článku

 1. Co to je Castle Live Link?
 2. Kde se mohu dozvědět více informací?

Co to je Castle Live Link?

:ogo Castle Live Link Regulátory Castle Creations patří jednoznačně k nejlepším regulátorům na trhu. Vzhledem ke své vysoké kvalitě regulátory nacházejí uplatnění i v průmyslu či vývoji. Protože se množily požadavky na to, zda by regulátor nemohl poskytovat informaci např. o otáčkách motoru, přišla společnost Castle Creations s protokolem Castle Live Link (v překladu Castle živé spojení). Castle Live Link je obousměrný komunikační protokol, kterým lze nejen ovládat vybrané regulátory Castle Creations, ale i získávat telemetrické údaje poskytované regulátorem. Protokol vychází ze signálu, kterým se ovládají modelářská serva.

Protokol Castle Live Link je ideální všude tak, kde chcete mít zpětnou vazbu o skutečném výkonu, otáčkách motoru, napájecímu napětí, teplotě regulátoru a zvlnění napájecího napětí.

V roce 2016 firma Castle Creations uvedla na trh telemetrické adaptéry pro RC soupravy Spektrum a RC soupravy Futaba. Protokol Castle Live Link tak našel konečně využití pro běžné modeláře, kteří nemusí elektronice rozumět!

Jak funguje protokol Castle Live Link?

Protokol Castle Live Link sestává z následujících 12 pulzů, jejichž význam je uveden níže:

 1. Reset: Není vygenerován žádný impulz, což signalizuje začátek rámce.
 2. Kalibrace: Kalibrační impulz délky 1.0 ms.
 3. Napětí: Naměřené vstupní napětí regulátoru.
 4. Zvlnění napětí: Naměřená velkost zvlnění vstupního napětí regulátoru, tj. rozdíl mezi napětím, kdy nejsou sepnuty výkonové tranzistory a kdy jsou sepnuty.
 5. Vstupní proud: Naměřená vstupní velikost proudu na odporovém bočníku. Tato hodnota je k dispozici pouze u vybraných regulátorů.
 6. Požadovaný výkon: Požadovaný výkon naměřený regulátorem z řídicího pulzu.
 7. Výstupní výkon: Výstupní výkon regulátoru.
 8. Otáčky motoru: Elektrické otáčky motoru.
 9. Napětí BEC: Napětí zdroje BEC. Tato hodnota je k dispozici pouze u vybraných regulátorů.
 10. Proud BEC: proud zdroje BEC. Tato hodnota je k dispozici pouze u vybraných regulátorů.
 11. Teplota / kalibrace: U regulátorů vybavených pozitivním čidlem teploty (PTC) se nyní předává informace o teplotě. V opačném případě je druhý kalibrační impulz délce 0.5 ms.
 12. Teplota / kalibrace: U regulátorů vybavených negativním čidlem teploty (NTC) se nyní předává informace o teplotě. V opačném případě je druhý kalibrační impulz délce 0.5 ms.

Firma Castle Creations připravila kompletní dokumentaci k protokolu Castle Live Link. Vzhledem k jednoduchosti protokolu si můžete naprogramovat vlastní převodník, pomocí kterého můžete ovládat regulátor pomocí počítače, sítě internet, a pod.

Časový průběh standardního servo signálu

Obrázek: Časový průběh standardního signálu

Časový průběh signálu Castle Live Link

Obrázek: Časový průběh signálu Castle Live Link

Článek je zařazen do následujicích kategorií:

Článek byl vytvořen 26. 5. 2016. Poslední úprava proběhla 26. 5. 2016.
   Copyright © 1991-2018 Astra, spol. s r. o. - Modelářský velkoobchod. Prakšičká 2589, Uherský Brod, Česká republika.