Spektrum Smart - chytré řešení pro RC modely

Ikona: RC vysílače Ikona: RC letadla Ikona: RC auta Ikona: Baterie Ikona: Telemetrie

Technologie Spektrum™ Smart nabízí kompletní, ucelený systém nové generace pro RC modely. Nová technologie Vám dává plnou kontrolu nad zařízením. Jednoduše lze provádět veškerá nastavení dálkově řízených modelů. Všechny komponenty SMART spolu komunikují a poskytují Vám telemetrická data bez nutnosti instalace dalších senzorů.

Smart střídavé regulátory

Špičkově zpracované střídavé regulátory Avian (letecké) a Firma (do aut), poskytují nejen nepřekonatelný výkon, ale díky inteligentní technologii jsou schopny přenést telemetrická data do rádia v reálném čase. K dispozici můžete mít údaje o proudu, teplotě, celkovém napětí baterie, napětí jednotlivých článků baterie, teplotě baterie, zbývající kapacitě a o otáčkách motoru. To bez instalace telemetrických senzorů! Inteligentní technologie Smart zajišťuje, že veškerá elektronika vašeho modelu letadla či auta, bude hladce spolupracovat a vše bude maximálně jednoduché, přehledné a snadno nastavitelné.

Avian
Firma

Zobrazení dat ve vybraných vysílačích bez dalších senzorů

RC souprava iX12
RC model letadla E-flite Havoc
RC model auta Arrma Mojave
RC souprava DX5C
Telemetrie: Otáčky, proud, napětí, teplota
Smart Data Wire

Přenos dat pouze po jednom vodiči

Technologie SMART umožňuje přenos telemetrických dat pomocí jednoho vodiče v inovativních konektorech IC3 a IC5. Nové konektory IC5 mají moderní konstrukci s důrazem na bezpečnost a jednoduchost.

Smart akumulátory

Akumulátory LiPo s technologií Spektrum Smart se o sebe starají prakticky samy a zároveň ukládají jedinečná data, jako je typ akumulátoru, počet cyklů, nabíjecí proud, záznam chyb a další. Akumulátory lze také nastavit dle Vašich potřeb, například lze nastavit automatické samovybíjení na skladovací napětí. Toto inovativní řešení je možné díky nainstalovanému mikročipu na každé baterii, který prostřednictvím datového kabelu přivádí jedinečné informace do nových konektorů IC3 a IC5.

Smart letecké baterie
Smart hardcase baterie
Smart konektory a redukce

Konektory IC3 a IC5 nové generace

Každá baterie Smart LiPo je vybavena konektorem nové generace IC3 ™ nebo IC5 ™, který je zpětně kompatibilní se staršími konektory EC3 ™ a EC5 ™. Inteligentní baterie tak můžete používat i s jinými systémy, ale při připojení k zařízení Spektrum Smart, získáte přístup k telemetrii akumulátoru v reálném čase a další možnost nastavení.

Konektory IC3 a IC5 (pár)
Spojení EC3 a IC3 konektoru
Spojení EC3 a IC3 konektoru

Smart nabíječe

Spektrum Smart nabíječ S150 1x50W AC

Tento nabíječ nabízí velmi jednoduché a bezpečné nabíjení Smart baterií. Nabíječ se dodává se síťovým zdrojem 20V 3A, po připojení baterie se nabíječ automaticky optimálně nastaví a začne nabíjet baterii. Nabíjecí výkon až 50W.

Spektrum Smart nabíječ S2100 2x100W AC

Síťový nabíječ Spektrum Smart nabízí velmi jednoduchý způsob nabíjení dvou akumulátorů současně. Nabíječ má malé rozměry a přehledný barevný grafický displej. Celkový nabíjecí výkon 200 W plně dostačuje i pro 6-ti článkové lithiové akumulátory.

Spektrum Smart nabíječ S1200 1x200W DC

Malý přenosný nabíječ s jedním výstupem a přehledným grafickým displejem. Automatické nastavení optimálních hodnost nabíjení akumulátorů Smart. Nabíječ nutno napájet stejnosměrným zdrojem 24 V / 16 A. Nabíjecí výkon 200W.

Spektrum Smart nabíječ S1500 1x500W DC

Extrémně výkonný nabíječ pro jednoduché a bezpečné nabíjení akumulátorů. I při nabíjecím výkonu až 500W si nabíječ zachoval kompaktní rozměry. Jednoduché ovládání, přehledný barevný displej. Nabíječ nutno napájet stejnosměrným zdrojem 24 V / 30 A.

Spektrum Smart nabíječ S1100 1x100W AC

Síťový nabíječ s jedním výstupem a výkonem 100W. Jednoduchá obsluha, intuitivní ovládání pomocí dotykových tlačítek, automatické nastavení parametrů nabíjení Smart akumulátorů. Nabíječ poskytuje veškeré údaje na přehledném grafickém displeji.

Smart síťové zdroje

Spektrum síťový zdroj 12-18V 30A 540W

Síťový stabilizovaný spínaný zdroj Spektrum s nastavitelným výstupním napětím 12 až 18 V. Maximální výstupní proud je 30 A. Nabíječ je vestavěn ve skříňce z hliníkových profilů, které současně účinně rozptylují vznikající teplo do okolí. Aktuální napětí a proudový odběr je zobrazen na velkém LCD displeji

Spektrum síťový zdroj 24V 16A 380W

Síťový spínaný stabilizovaný zdroj Spektrum zdroj 24 V 16 A pro napájení nabíječů či dalších zařízení. Chladicí ventilátor je aktivní s automatikou řízení otáček, ochrana před nadměrnou teplotou, přetížením a zkratem. Indikace stavu zdroje pomocí LED diody.

Smart testery a programátory

Spektrum Smart Tester XBC100

Užitečný a univerzální pomocník pro kontrolu a měření akumulátorů až do celkového napětí 30V. Při použití akumulátorů Spektrum Smart, nabízí přístroj XBC100 Smart kromě informací o stavu článků i historii počtu proběhlých cyklů a záznam nestandardních hodnot, např. přílišné vybití nebo přebití článků. Lze také nastavit automatické vybíjení na skladovací napětí. Vše se zobrazuje na barevném dotykovém LCD displeji. Do přístroje je navíc integrovaný servo tester.

Spektrum Smart programátor regulátorů

Programátor slouží k nastavení parametrů regulátorů Smart Avian a Firma. Zkontrolovat, nastavit a uložit je možné typ modelu, typ brzdy, účinnost brzdy, detekce napětí, počet článků LiPol, vypínací napětí, napětí BEC, náběh otáček motoru, časování, reverz motoru, volnoběh a další. Po připojení programátoru k počítači pomocí přiloženého kabelu USB kabelu, lze provést aktualizaci firmware Smart a upravovat parametry prostřednictvím aplikace Spektrum SmartLink.