Firma ASTRA, spol. s r.o. byla založena v roce 1991. Působí tedy v České republice již více než 20 let. Po založení bylo hlavní činností firmy výroba modelů letadel, a to jak pod vlastní značkou Scorpio, tak pod OEM značkami významných modelářských světových distributorů. Díky spolupráci se zahraničními firmami se můžete s našimi výrobky setkat nejen na českém trhu, ale také na světových trzích. Za dobu své výrobní činnosti se v naší společnosti vyrobilo mnoho desítek tisíc modelů různých kategorií a konstrukcí. Naší doménou byly modely z extrudovaného polystyrénu, modely klasické balsové konstrukce, modely s laminátovými trupy i kompozitové speciály.

V roce 2002 prošla firma významnou reorganizací a zahájila své působení v oblasti velkoobchodní distribuce modelářského zboží do maloobchodní sítě. Současně bylo zahájeno utlumování výroby, která byla definitivně ukončena začátkem roku 2005. V současné době firma ASTRA, spol. s r. o. je dovozcem zboží zahraničních modelářských firem a rozvíjí distribuci jejich výrobků nejen na českém trhu.

V roce 2013 došlo k přestěhování firmy do moderních a větších prostor. Nyní disponujeme skladem o ploše 1900 m². Současně se stěhováním došlo k otevření vlastní podnikové prodejny, ve které lze osobně zakoupit či prohlédnout veškeré námi distribuované zboží.

Fotogalerie

Firma ASTRA, spol. s r. o. je zapojena do Systému sdruženého plnění EKO-KOM, a.s. Více informací můžete získat na internetových stránkách www.ekokom.cz.

Firma ASTRA, spol. s r. o. je zapojena do Kolektivního systému nakládání s elektro odpady RETELA. Více informací můžete získat na internetových stránkách www.retela.cz.

   Copyright © 1991-2020 Astra, spol. s r. o. - Modelářský velkoobchod. Prakšičká 2589, Uherský Brod, Česká republika.