Blog » RC přijímač AR637T - často kladené dotazy

RC přijímač Spektrum AR637T - často kladené dotazy

V tomto článku uvádíme odpovědi na často kladené dotazy vztahující se k přijímači Spektrum AR637T.

V tomto článku uvádíme odpovědi na často kladené dotazy vztahující se k RC přijímači Spektrum AR637T.

.
 1. Jak musí být přijímač v modelu umístěn?
  Přijímač musí být umístěn rovnoběžně s vodorovnou rovinou modelu v ose trupu (tj. nesmí být našikmo). Ideální je, pokud by byl umístěn v těžišti modelu. Čím dál se přijímač nachází od těžiště, tím se logicky zhoršuje funkce stabilizace. Ze zkušeností postačuje, aby nebyl přijímač vzdálen od těžiště více než 20% délky modelu.
 2. Mohu přijímač nainstalovat do modelů poháněných spalovacím motorem?
  Ano, přijímač můžete provozovat i v modelech poháněných spalovacími motory. V případně nadměrných vibracích je nutné přijímač upevnit přes tlustou pěnovou pásku. Dále lze vibrace redukovat tím, že se ke krabičce přijímače připevní hliníkový plech, který zvýší moment setrvačnosti přijímače (tento systém se používá u vrtulníků).
 3. Mohu používat pro programování přijímače počítač nebo chytrý telefon?
  Ne. Koncepce přijímače ani toto neumožňuje, protože do přijímače se kromě parametrů stabilizace rovněž přenášejí informace o samotném modelu (konfigurace, subtrimy, reverzy, koncové výchylky, letové režimy a podobně). Tato nastavení jsou uložena ve vysílači, proto nastavování pomocí počítače nedává smysl. Počítač s aplikací Spektrum Programmer se používá pouze pro aktualizaci firmware.
 4. Mám starší vysílač DX6i,DX7 G1, DX7S, DX8 G1 nebo DXe s omezenými možnostmi programování. Mohou přijímač AR637T použít?
  Ano, ale bez možnosti programování. Pokud chcete využívat stabilizaci, musíte si někým nechat naprogramovat přijímač. Pak pouze přijímač spárovat se svým starším vysílačem. Telemetrie bude fungovat.
 5. Jak je to s trimováním modelu za letu?
  Trimování za letu je stejné jako u přijímače AR636. Pokud necháte 3 sekundy ovladače křidélek, výškovky a směrovky v neutrálu a současně model letí během této doby přímo ve vodorovném směru, přijímač bude považovat výchylky vysílače za neutrální a parametry stabilizace (prioritu, heading hold a SAFE) bude počítat k této pozici.
 6. Pokud se provede ve vysílači např. úprava velikosti výchylek, musím nějak přeprogramovat přijímač?
  Pokud se jedná o zásadní změnu mající vliv na stabilizaci nebo mechaniku táhel (spořádání křídel, ocasních ploch, letové režimy, přiřazení kanálů, reverz, koncové body), pak je potřeba v menu Function List/Forward Programming/System Setup zvolit Relearn Servo Settings.
 7. Musí být přijímač po zapnutí v klidu několik sekund?
  Ano. Použitý MEMS senzor vyžaduje určitý čas na kalibraci a vnitřní diagnostiku. Takže stejně jako u přijímače AR636 musí být model po zapnutí 3 až 4 sekundy v nehybném stavu. Model nemusí být ve vodorovné pozici, stačí, aby se nepohyboval.

Související články:

Článek je zařazen do následujicích kategorií:

Článek byl vytvořen 28. 4. 2020. Poslední úprava proběhla 28. 4. 2020.
   Copyright © 1991-2020 Astra, spol. s r. o. - Modelářský velkoobchod. Prakšičká 2589, Uherský Brod, Česká republika.